Dozvuky sjezdu ČSSD: Milan Chovanec se stylizuje do role zlého muže

Milan Chovanec. Foto: archiv MilanChovanec.czMilan Chovanec. Foto: archiv MilanChovanec.cz

PLZEŇSKÝ KRAJ /SONDA/ - Ministr vnitra a bývalý hejtman Milan Chovanec obhájil na stranickém sjezdu post statutárního místopředsedy ČSSD. Bude tzv. krýt záda předsedovi strany. Bohuslav Sobotka je spokojen.

Reklama

Na 39. sjezdu ČSSD v Brně se nestalo nic výrazně zajímavého. Tandem Sobotka - Chovanec pokračuje a jejich cílem je i přes ne příliš pozitivní průzkumy volebních preferencí soc. dem. stranu znovu přivést do Strakovy akademie.

Chovanec o prsa porazil svého rivala Jeronýma Tejce, ale počítá se většina, která vítězí. Pro Chovance hlasovalo podle informací Práva 379 delegátů, pro Tejce 280. Pro zvolení bylo potřeba 347 hlasů.

Díky Chovancovi bude mít Plzeňský kraj důležitý hlas v celostátní politice i ve straně. Jak ho chce plzeňský rodák přetavit?

"Být srozumitelná, úderná, odvážná a sdělila veřejnosti jednoduché poselství, co chce dělat," odpověděl v rozhovoru pro Novinky.cz, jaká by ČSSD měla být. A dodal: "Viděli jste sami, jak dopadla progresivní daň. V komunikaci musíme být efektivnější, to je naše poučení do budoucna."

Chovanec tak narážel na předsjezdovou bombu, kdy Sobotka oznámil předvolební tahák - progresivní daň.

Pokud si Sobotka přál, aby okupoval veřejný a mediální prostor, tak se mu to povedlo. Ovšem zapomněl to předem říci spolustraníkům a veřejnost nápad také moc kladně nepřijala. A nepomohlo ani zdůrazňování, že daň má pomoci 4 milionům pracujících.

Milan Chovanec je prakticky jediným, který slovně útočí na Andreje Babiše a vede s ním politické války. Ponechejme stranou, proč se tak děje, i když už je mediálně známé, že Babišovi vadí pracovní vztah Miloše Růžičky, mimo jiné spolumajitele PR agentury Bison & Rose, právě s Milanem Chovancem.

To ale není pro tuto analýzu důležité.

Chovanec se z titulu funkce ministra vnitra angažoval v protiuprchlické a protiimigrační politice české vlády a je duchovním otcem myšlenky, aby lidé mohli držet zbraň a případně se i bránit proti teroristům.

Pozorohudné je, že když působil jako hejtman Plzeňského kraje, často si do své agendy zahrnoval především dopravu a tak se předpokládalo, že by tento post mohl zaujmout i na vládní úrovni. Nakonec se stal ministrem vnitra a tuto roli si evidentně užívá.

Nebojme se to označit jako "radost z represe". Třeba nyní se pro Chovance stalo předvolební téma zaměstnávání cizinců v českých skladech a montovnách, eventuelně na stavbách. Cizinecká policie, která patří pod vnitro, tak dělá šťáry o sto šest. Asi tak podobně jako celníci spadající pod ministerstvo financí.

A byl to i Chovanec, který nezapomněl vyjít vstříc svým spolustraníkům na západě Čech. Když plzeňský primátor Martin Zrzavecký komunikoval problém s cizinci pracujícími například na Borských polích, byl to Chovanec, který zajistil schůzku a následně policejní kontroly.

Je to právě Chovanec, který chce omezit pracovní agentury a dokonce zákonem omezit jejich počet v Česku. Prý tento nešvar stojí za vzrůstající kriminalitu ve městech s průmyslovými zónami.

SOUVISEJÍCÍ: Chovancovo vnitro chce řešit chování cizinců z průmyslové zóny Borská pole

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře