Hrozivá ztráta karlovarské nemocnice roste. Šanci dostane další nový management

Karlovarská nemocnice je na tom s hospodařením špatně. Foto: Nemocnice Karlovy Vary. Foto: Nemocnice Karlovy VaryKarlovarská nemocnice je na tom s hospodařením špatně. Foto: Nemocnice Karlovy Vary. Foto: Nemocnice Karlovy Vary

Karlovy Vary - Karlovarská krajská nemocnice je v krizi, ztráta v hospodaření roste. Jen za rok 2013 dosáhlo hospodaření zhruba minus 130 milionů korun. Mluví se dokonce o hrozbě insolvence.

Reklama

Karlovarská nemocnice nezvládá platit dodavatelům, hovoří se až o 100 milionech, které nebyly zaplaceny na fakturách. Politici Karlovarského kraje dosavadní varianty řešení odmítli, šanci zvrátit trend v hospodaření dostane další nový management.

Dosavadní lékařský ředitel Josef März se ujme řízení od 1. května 2014.

Josef März má vymyslet další plán, jak zachránit nemocnici. Politici z řad ČSSD a KSČM totiž ve čtvrtek (24.4.2014) odmítli navrhovaná řešení. Ta zněla jasně: pronájem nemocnic v Chebu a Karlových Varech.

Jak již nový šéf Karlovarské nemocnice naznačil, prý ví, jak srazit dluhy na minus 60 milionů korun ročně. Dokonce v optimistické variantě vidí šanci na snížení ztráty až na 25 milionů korun. Má to ale podmínku: musí vyjít vstříc zdravotní pojišťovny.

V plánu Josefa Märze je i přeskupení odborností. Složitější zákroky by měly probíhat pouze v Karlových Varech, běžné a menší pak v Chebu a Sokolově.

Jako prodlužování agonie vidí nové snahy opoziční ODS, která připomíná, že ekonomové vidí šanci na změnu hospodaření nemocnic v jejich pronájmu.

-pt-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře