Hrozivá ztráta karlovarské nemocnice roste. Šanci dostane další nový management

Karlovarská nemocnice je na tom s hospodařením špatně. Foto: Nemocnice Karlovy Vary. Foto: Nemocnice Karlovy VaryKarlovarská nemocnice je na tom s hospodařením špatně. Foto: Nemocnice Karlovy Vary. Foto: Nemocnice Karlovy Vary

Karlovy Vary - Karlovarská krajská nemocnice je v krizi, ztráta v hospodaření roste. Jen za rok 2013 dosáhlo hospodaření zhruba minus 130 milionů korun. Mluví se dokonce o hrozbě insolvence.

Reklama

Karlovarská nemocnice nezvládá platit dodavatelům, hovoří se až o 100 milionech, které nebyly zaplaceny na fakturách. Politici Karlovarského kraje dosavadní varianty řešení odmítli, šanci zvrátit trend v hospodaření dostane další nový management.

Dosavadní lékařský ředitel Josef März se ujme řízení od 1. května 2014.

Josef März má vymyslet další plán, jak zachránit nemocnici. Politici z řad ČSSD a KSČM totiž ve čtvrtek (24.4.2014) odmítli navrhovaná řešení. Ta zněla jasně: pronájem nemocnic v Chebu a Karlových Varech.

Jak již nový šéf Karlovarské nemocnice naznačil, prý ví, jak srazit dluhy na minus 60 milionů korun ročně. Dokonce v optimistické variantě vidí šanci na snížení ztráty až na 25 milionů korun. Má to ale podmínku: musí vyjít vstříc zdravotní pojišťovny.

V plánu Josefa Märze je i přeskupení odborností. Složitější zákroky by měly probíhat pouze v Karlových Varech, běžné a menší pak v Chebu a Sokolově.

Jako prodlužování agonie vidí nové snahy opoziční ODS, která připomíná, že ekonomové vidí šanci na změnu hospodaření nemocnic v jejich pronájmu.

-pt-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Seniorka nabourala v protisměru do cizinců. Zemřela Seniorka nabourala v protisměru do cizinců. Zemřela
Západní Čechy čeká další invaze skladů. Zájem mají e-shopy z Německa Západní Čechy čeká další invaze skladů. Zájem mají e-shopy z Německa
Kuchař v karlovarském hotelu kradl kilogramy másla Kuchař v karlovarském hotelu kradl kilogramy másla

Trolejbusy s bateriovým pohonem jsou budoucností pro Plzeň Trolejbusy s bateriovým pohonem jsou budoucností pro Plzeň
Chceme sbírat body, burcuje karlovarský útočník Ondřej Beránek Chceme sbírat body, burcuje karlovarský útočník Ondřej Beránek
Auto srazilo muže, který přebíhal silnici mimo přechod Auto srazilo muže, který přebíhal silnici mimo přechod


Komentáře