Investujte do silnic na Domažlicku, vyzýva kraj ŘSD

Výpadovka na Domažlice v Plzni. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.czVýpadovka na Domažlice v Plzni. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.cz

Domažlicko - Dopravní infrastruktura v Plzeňském kraji je ve špatném stavu, investujte do ní. Tento vzkaz směrem ke státu, ministerstvu dopravy a Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) vyslalo hejtmanství.

Reklama

To cyhstá jednání s českým ministerstvem dopravy o stavu silnic a železnic v západních Čechách, konkrétně na Domažlicku. Kritizována je především silnice I/26  na Folmavu, která je ve špatném technickém stavu. Přitom je dopravní tepnou pro kamionovou dopravu do Bavorska.

Němci z bavorské strany budují tři pruhy ve směru na Cham, ovšem na české straně u Domažlic nebude návaznost. To se nelíbí i německým úřadům. Podle krajského náměstka pro dopravu Jaroslava Bauera (ČSSD) stát silnice v západních Čechách zanedbává.

Podle náměstky by stát, potažmo ŘSD investovat do vybudoování dopravní tepny z Folmavy přes Domažlice, Horšovský Týn, Staňkovice až k dálnici D5 u Nýřan.

Jaroslav Bauer se obává, že neexistence modernizace silnice zkomplikuje situaci v dotčených městech poté, co bavorská strana dobuduje třiproudovou komunikaci až k Folmavě. Řidiči kamionů tak nebudou mít důvod z jihu Německa jezdit po dálnici A6 až do Rozvadova, ale budou si cestu směr Plzeň zkracovat právě po I/26.

Hejtmanství kritizizuje i to, že dosud neexistují plány na obchvaty města a chybí vývoj investic do důležité dopravní tepny na jihovýchodě Plzeňského kraje.

 

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Domažlicko

Řidička zdemolovala vlastní auto o strom Řidička zdemolovala vlastní auto o strom
Kobra 11 u Domažlic? Muž zachraňoval dívku z hořícího auta Kobra 11 u Domažlic? Muž zachraňoval dívku z hořícího auta
U Domažlic policie chytila 26 migrantů. Řidič dodávky utekl U Domažlic policie chytila 26 migrantů. Řidič dodávky utekl

Bočnice nákladního auta roztrhla pl᚝ autobusu Bočnice nákladního auta roztrhla pl᚝ autobusu
Vlaky kvůli německé výluce na Domažlicku nepojedou. Připraveny jsou náhradní autobusy Vlaky kvůli německé výluce na Domažlicku nepojedou. Připraveny jsou náhradní autobusy
Starostou Domažlic je opět Miroslav Mach Starostou Domažlic je opět Miroslav Mach


Komentáře