Investujte do silnic na Domažlicku, vyzýva kraj ŘSD

Výpadovka na Domažlice v Plzni. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.czVýpadovka na Domažlice v Plzni. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.cz

Domažlicko - Dopravní infrastruktura v Plzeňském kraji je ve špatném stavu, investujte do ní. Tento vzkaz směrem ke státu, ministerstvu dopravy a Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) vyslalo hejtmanství.

Reklama

To cyhstá jednání s českým ministerstvem dopravy o stavu silnic a železnic v západních Čechách, konkrétně na Domažlicku. Kritizována je především silnice I/26  na Folmavu, která je ve špatném technickém stavu. Přitom je dopravní tepnou pro kamionovou dopravu do Bavorska.

Němci z bavorské strany budují tři pruhy ve směru na Cham, ovšem na české straně u Domažlic nebude návaznost. To se nelíbí i německým úřadům. Podle krajského náměstka pro dopravu Jaroslava Bauera (ČSSD) stát silnice v západních Čechách zanedbává.

Podle náměstky by stát, potažmo ŘSD investovat do vybudoování dopravní tepny z Folmavy přes Domažlice, Horšovský Týn, Staňkovice až k dálnici D5 u Nýřan.

Jaroslav Bauer se obává, že neexistence modernizace silnice zkomplikuje situaci v dotčených městech poté, co bavorská strana dobuduje třiproudovou komunikaci až k Folmavě. Řidiči kamionů tak nebudou mít důvod z jihu Německa jezdit po dálnici A6 až do Rozvadova, ale budou si cestu směr Plzeň zkracovat právě po I/26.

Hejtmanství kritizizuje i to, že dosud neexistují plány na obchvaty města a chybí vývoj investic do důležité dopravní tepny na jihovýchodě Plzeňského kraje.

 

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře