Jaroslava Kunová končí jako ředitelka plzeňské fakultní nemocnice. Nahradí ji Šimánek?

Fakultní nemocnice Plzeň bude mít nového ředitele. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.czFakultní nemocnice Plzeň bude mít nového ředitele. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.cz

Plzeň - Jaroslava Kunová se rozhodla skončit v postu ředitelky Fakultní nemocnice Plzeň. Odmítá, že by za jejím koncem byl nátlak ministertva zdravotnictví v souvislosti s údajnou stížností ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD), který se v nemocnici léčil.

Reklama

Jaroslava Kunová v prohlášení uvedla, že odchází z důvodu důchodového věku, nebo o tom uvažuje jž delší dobu. V čele nemocnice stála 16 let.

"Odmítám nepodložené mediální spekulace, že by můj odchod z funkce ředitelky nemocnice byl způsoben nátlakem ze strany ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka, se kterým mám po celou dobu svého profesního života korektní vztah a oba k sobě chováme vzájemnou úctu," prohlásila Jaroslava Kunová. "Na vyhlášení výběrového řízení a ukončení mého působení jsme se dohodli zejména kvůli mé touze se více věnovat soukromému životu, po dlouhých letech ve vysokých funkcích si také více odpočinout."

Plzeňská fakultní nemocnice zaměstnává ve svých dvou areálech téměř 4392 osob, hospodaří s ročním obratem 5,3 miliardy korun.

Vítězným kandidátem na dosud neuvolněné místo ředitele Fakultní nemocnice Plzeň by se mohl podle veřejných spekulací stát současný náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví Václav Šimánek (ČSSD).

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře