Jsou západočeské silnice smrtící? Podle statistik ano

Ilustrační smímek. Foto: pixabay.comIlustrační smímek. Foto: pixabay.com

PLZEŇSKÝ KRAJ - Tragický červen. Tak by se dal charakterizovat uplynulý měsíc na silnicích v Plzeňském kraji.

Reklama

Bilance: V červnu zemřelo na silnicích v Plzeňském kraji jedenáct lidí, vloni za stejné období pouze tři. Pojďme nalézt důvody.

Při deseti červnových karambolech zemřelo na silnicích jedenáct lidí. U dvou řidičů za to mohl patrně alkohol. Srážky vozidel se staly ve čtyřech okresech, některé i na nově zmodernizovaných silnicích.

Není proto náhodou, že nově budou policisté při dopravních kontrolách mnohem ostražitější. Na silnicích bude více radarů a řidiči se budou muset podrobovat dechovým zkouškám.

Podle mluvčí krajské policie Pavly Burešové došlo v prvních pěti měsících roku 2017 k 1 396 nehodám a při 114 z nich byli řidiči pod vlivem alkoholu.

Často se lidé vrací domů z různých oslav a večírků a mnohdy usednou za volant pod vlivem alkoholu. Bilance nehod je pak neúprosná.

Řidiči mnohdy pod vlivem alkoholu přecení své možnosti a řidičské schopnosti. Někteří účastníci silničního provozu disponují silnými auty, které ale v kritických možnostech neovládnou. Jindy zbytečně riskují i ti se slabšími vozy. Jinak se také chová vozidlo prázdné jen s řidičem a jindy plně naložené dalšími pasažéry. Odborníci varují řidiče před cestou na dovolenou i při návratu z oslavy.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře