Jsou západočeské silnice smrtící? Podle statistik ano

Ilustrační smímek. Foto: pixabay.comIlustrační smímek. Foto: pixabay.com

PLZEŇSKÝ KRAJ - Tragický červen. Tak by se dal charakterizovat uplynulý měsíc na silnicích v Plzeňském kraji.

Reklama

Bilance: V červnu zemřelo na silnicích v Plzeňském kraji jedenáct lidí, vloni za stejné období pouze tři. Pojďme nalézt důvody.

Při deseti červnových karambolech zemřelo na silnicích jedenáct lidí. U dvou řidičů za to mohl patrně alkohol. Srážky vozidel se staly ve čtyřech okresech, některé i na nově zmodernizovaných silnicích.

Není proto náhodou, že nově budou policisté při dopravních kontrolách mnohem ostražitější. Na silnicích bude více radarů a řidiči se budou muset podrobovat dechovým zkouškám.

Podle mluvčí krajské policie Pavly Burešové došlo v prvních pěti měsících roku 2017 k 1 396 nehodám a při 114 z nich byli řidiči pod vlivem alkoholu.

Často se lidé vrací domů z různých oslav a večírků a mnohdy usednou za volant pod vlivem alkoholu. Bilance nehod je pak neúprosná.

Řidiči mnohdy pod vlivem alkoholu přecení své možnosti a řidičské schopnosti. Někteří účastníci silničního provozu disponují silnými auty, které ale v kritických možnostech neovládnou. Jindy zbytečně riskují i ti se slabšími vozy. Jinak se také chová vozidlo prázdné jen s řidičem a jindy plně naložené dalšími pasažéry. Odborníci varují řidiče před cestou na dovolenou i při návratu z oslavy.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Arktické mrazy. Teploty mají klesnout až k -20 stupňům Arktické mrazy. Teploty mají klesnout až k -20 stupňům
Plzeň chce nabídnout nové byty zejména seniorům Plzeň chce nabídnout nové byty zejména seniorům
Stále více lidí se stává obětí podvodu internetových obchodníků Stále více lidí se stává obětí podvodu internetových obchodníků

Chodkyně vběhla řidiči pod auto Chodkyně vběhla řidiči pod auto
Při zápase Viktorie Plzeň zemřel fanoušek Při zápase Viktorie Plzeň zemřel fanoušek
Žaloby v kauze Vřídla byly zamítnuty Žaloby v kauze Vřídla byly zamítnuty


Komentáře