Kauza hazard: Herny budou v Plzni dál, referendum neprošlo

V Plzni zatím úplný zákaz hazardu nebude, ilustrační foto. Foto: archiv Policie ČRV Plzni zatím úplný zákaz hazardu nebude, ilustrační foto. Foto: archiv Policie ČR

Plzeň - Boj s hazardem je i v Plzni, tak jako v jiných českých městech. Referendum o jeho zákazu ale zatím nebude, přestože ho zastupitelé z TOP 09 požadovali.

Reklama

Jedni říkají, že regulovaný hazard je lepší než úplný zákaz. Ten podle zastánců hracích automatů akorát slouží k vytěsnění heren do šedé neregulované zóny. Navíc častým argumentem jsou výnosy pro financování sportu.

Druhá - a stále početnější - skupina kritiků heren to vidí jinak. Magistrát Plzně prý neumí hazard regulovat a výnosy jsou stejně zanedbatelné.

Hazard v Plzni je ale v současnosti regulován - vyhláškou. Ta povoluje herny na 130 místech v západočeské metropoli. Seznam po čtvrtečním (24.4.2014) zastupitelstvu trochu prořídně - 13 adres zmizí.

Ovšem vypsání referenda o úplném zákazu heren ve městě nakonec ztroskotalo.

Důvodem byla snaha některých zastupitelů referendum vypsat už s termínem voleb do Evropského parlamentu a nečekat na podzimní komunální volby. Problémem s hernami se ale zastupitelé chtějí znovu zabývat na dalším jednání zastupitelstva, zhruba za měsíc.

-km-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře