Kauza hazard: Herny budou v Plzni dál, referendum neprošlo

V Plzni zatím úplný zákaz hazardu nebude, ilustrační foto. Foto: archiv Policie ČRV Plzni zatím úplný zákaz hazardu nebude, ilustrační foto. Foto: archiv Policie ČR

Plzeň - Boj s hazardem je i v Plzni, tak jako v jiných českých městech. Referendum o jeho zákazu ale zatím nebude, přestože ho zastupitelé z TOP 09 požadovali.

Reklama

Jedni říkají, že regulovaný hazard je lepší než úplný zákaz. Ten podle zastánců hracích automatů akorát slouží k vytěsnění heren do šedé neregulované zóny. Navíc častým argumentem jsou výnosy pro financování sportu.

Druhá - a stále početnější - skupina kritiků heren to vidí jinak. Magistrát Plzně prý neumí hazard regulovat a výnosy jsou stejně zanedbatelné.

Hazard v Plzni je ale v současnosti regulován - vyhláškou. Ta povoluje herny na 130 místech v západočeské metropoli. Seznam po čtvrtečním (24.4.2014) zastupitelstvu trochu prořídně - 13 adres zmizí.

Ovšem vypsání referenda o úplném zákazu heren ve městě nakonec ztroskotalo.

Důvodem byla snaha některých zastupitelů referendum vypsat už s termínem voleb do Evropského parlamentu a nečekat na podzimní komunální volby. Problémem s hernami se ale zastupitelé chtějí znovu zabývat na dalším jednání zastupitelstva, zhruba za měsíc.

-km-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Seniorka nabourala v protisměru do cizinců. Zemřela Seniorka nabourala v protisměru do cizinců. Zemřela
Západní Čechy čeká další invaze skladů. Zájem mají e-shopy z Německa Západní Čechy čeká další invaze skladů. Zájem mají e-shopy z Německa
Kuchař v karlovarském hotelu kradl kilogramy másla Kuchař v karlovarském hotelu kradl kilogramy másla

Trolejbusy s bateriovým pohonem jsou budoucností pro Plzeň Trolejbusy s bateriovým pohonem jsou budoucností pro Plzeň
Chceme sbírat body, burcuje karlovarský útočník Ondřej Beránek Chceme sbírat body, burcuje karlovarský útočník Ondřej Beránek
Auto srazilo muže, který přebíhal silnici mimo přechod Auto srazilo muže, který přebíhal silnici mimo přechod


Komentáře