Kauza OC Corso. Developer Amádeus se chce s Plzní soudit o 1,8 miliardy

Plocha v centru Plzně, kde mělo stát OC Corso. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.czPlocha v centru Plzně, kde mělo stát OC Corso. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.cz

Plzeň - Obchodní centrum Corso v centru Plzně nestojí, místo bývalého kulturního domu je plocha po demolici. Společnost Amádeus se chce s magistrátem soudit o náhradu škody. Tu si firma vyčíslila na 1,8 miliardy korun.

Reklama

Firma Amádeus se odvolává na to, že ji byla zmařena investice. Proto téměř dvoumiliardová částka má být kompenzací za to, že město projekt neumožnilo postavit na základě výsledku referenda, při kterém lidé stavbu odmítli.

Spor se vede o to, co bude na pozemku po zbouraném Domě kultury Inwest o rozloze 2,5 hektaru. Vlastníkem je Amadeus. Ten od projektu ustoupil poté, co plzeňská radnice vydala negativní stanovisko v rámci územního řízení. Lidé se v referendu proti výstavbě obchodního centra v centru západočeské metropole vyslovili už v roce 2013.

Zástupci firmy Amádeus oznámili, že na město je podána žaloba. "S ohledem na dlouhodobý odmítavý postoj města k řešení situace zmařeného projektu Corso Americká podala společnost Amádeus Plzeň k soudu žalobu na náhradu škody ve výši 1,8 miliardy korun,“ uvedl mluvčí společnosti Jan Piskáček.

Vedení plzeňské radnice nároky firmy několikrát odmítlo jako neopodstatněné. "Nejsme vědomi, že bychom společnosti nějakou škodu způsobili,“ uvedl v reakci primátor Martin Zrzavecký (ČSSD).

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře