Kauza R6: Karlovarské hejtmanství žádá čtyřpruh po celé délce

Rychlostní silnice R7. Foto: archiv Wikipedia.orgRychlostní silnice R7. Foto: archiv Wikipedia.org

Karlovarský kraj - Po rychlostní silnici R6 by se mělo kompletně jezdit ve čtyřpruhu. Centrální komise ministerstva rozhodla o tom, že narozdíl od původně zamýšlených tří střídavých jízdních pruhů povede R6 od Karlových Varů do Nového Strašecí ve čtyřpruhu.

Reklama

Po jednání s vedením karlovarské pobočky Ředitelství silnic a dálnic to uvedl karlovarský hejtman Josef Novotný.

Centrální komise ministerstva dopravy vybrala jednu z variant aktualizované studie, která počítá se souborem staveb od napojení na stávající R6 u Nového Strašecí až po Olšová Vrata. Stavět se bude po etapách, kterým budou předcházet výkupy pozemků a příprava staveb.

„Během návštěvy zástupce ministerstva dopravy v Karlovarském kraji jsme se ohradili proti tomu, aby se v některých částech R6 jezdilo ve střídavém třípruhu, což považujeme za provizorní řešení, nekomfortní pro řidiče. Jsem rád, že se podařilo plán ministerstva změnit. Ministerstvo dopravy také podle dohody zařadilo stavbu úseku Nového Strašecí – Řevničov, obchvat Řevničova a první etapu obchvatu Lubence k financování za pomoci evropských peněz, tedy z Operačního programu Doprava II,“ řekl hejtman Josef Novotný.

O rozhodnutí centrální komise MD ČR byli informování i starostové dotčených obcí na trase rychlostní silnice R6. „V příštích měsících požádáme rovněž o písemnou informaci ministerstva dopravy a Ředitelství silnic a dálnic o výkupu pozemků a přípravě staveb. Po roce od našeho posledního setkání s představiteli ministerstva dopravy, které se konalo letos na podzim, by se měla na základě dohody s ministerstvem dopravy uskutečnit schůzka, během níž vyhodnotíme postup dostavby,“ dodal hejtman Josef Novotný.

Dostavba rychlostní silnice R6 by měla přijít celkově zhruba na 28 miliard korun.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Referendum o Vřídelní kolonádě ve Varech zatím nebude Referendum o Vřídelní kolonádě ve Varech zatím nebude
V Chodově se bude modernizovat náměstí ČSM V Chodově se bude modernizovat náměstí ČSM
Místo vysokoškolských kolejích byty. Tak zní plán v Chebu Místo vysokoškolských kolejích byty. Tak zní plán v Chebu

V Chodově mohlo být obchodní centrum, lidé však byli proti V Chodově mohlo být obchodní centrum, lidé však byli proti
Angela Merkelová zvítězila v německých volbách. Protiimigrační AfD bodovala ve východním Německu Angela Merkelová zvítězila v německých volbách. Protiimigrační AfD bodovala ve východním Německu
Seniorka nabourala v protisměru do cizinců. Zemřela Seniorka nabourala v protisměru do cizinců. Zemřela


Komentáře