Kauza spalovna Chotíkov. Ekologové u soudu uspěli, staví se ale dál

Vizualizace spalovny Chotákov. Zdroj: Plzeňská teplárenskáVizualizace spalovny Chotákov. Zdroj: Plzeňská teplárenská

Chotíkov u Plzně - Výstavba spalovny v Chotíkově pokračuje i přes verdikt plzeňského krajského soudu. Stavba má být dokončena do konce roku 2015.

Reklama

Dvě občanskýá sdružení, která podala žaloby pro možnou podjatost na rozhodnutí Krajského úřadu Plzeňského kraje v souvislosti se stavbou spalovny odpadů v Chotíkově u Plzně, uspěla. Soud rozhodnutí hejtmanství zrušil a vrátil zpět k dořešení.

Sdružení Děti Země a Sdružení pro udržitelný rozvoj obce Chotíkov zažalovali rozhodnutí krajského úřadu z října 2012. Kraj totiž zamítl odvolání proti rozhodnutí Městského úřadu Nýřany, který vydal územní rozhodnutí na stavbu spalovny.

Sdružení upozorňovalo na podjatost kraje. To mělo vzniknout podepsáním dohody o partnerství s investorem stavby, městskou společností Plzeňská teplárenská.

Podle Plzeňské teplárenské nebude mít dohoda zásadní vliv na probíhající výstavbu. Účinnost stavebního povolení nebyla aktuálním verdiktem soudu zpochybněna.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Plzeňsko

Nádraží v Plzni se dočká opravy. Ale tak brzy to nebude Nádraží v Plzni se dočká opravy. Ale tak brzy to nebude
Senior přehlédl červenou na semaforu a skončil na schodech za silnicí Senior přehlédl červenou na semaforu a skončil na schodech za silnicí
Žena, která měla hodit dítě do koše na prádlo, už je ve vazbě Žena, která měla hodit dítě do koše na prádlo, už je ve vazbě

V Plzni otevírá pobočku další fastfoodový řetězec V Plzni otevírá pobočku další fastfoodový řetězec
Další alkoholik v Plzni? Brankář Bolek nesmí řídit! Další alkoholik v Plzni? Brankář Bolek nesmí řídit!
Po domácím porodu skončilo dítě v koši s prádlem Po domácím porodu skončilo dítě v koši s prádlem


Komentáře