Kauza Zbůch. Zpronevěřila důchodcům milióny, teď stanula před soudem

Dům s pečovatelskou službou ve Zbůchově. Foto: Centrum ZbůchDům s pečovatelskou službou ve Zbůchově. Foto: Centrum Zbůch

Zbůch, Plzeň - Bývalé ředitelce soukromého domu s pečovatelskou službou ve Zbůchu na Plzeňsku Zdeňce Hollé hrozí osm let vězení za zpronevěru, krádež a neoprávněné podnikání. Nyní stanula před soudem.

Reklama

Žena měla okrást téměř 40 klientů o více než tři milióny korun a některé z nich tím připravila i o celoživotní úspory. Uvedla to státní zástupkyně Jana Cimická. Kauzu začal projednávat Okresní soud Plzeň-sever.

Zdeňka Hollá se k trestné činnosti přiznala v průběhu vyšetřování. „Peníze klientů jsem použila k provozu firmy. Nikdo o tom nevěděl, ani můj manžel, ani nikdo z personálu,“ vypověděla do protokolu.

„Jsem si vědoma toho, že jsem to dělat neměla. Byla jsem přesvědčená, že po naplnění kapacity domu budu schopna peníze klientům vrátit. Mrzí mě to, ale už se to nedá změnit,“ dodala Hollá do policejního protokolu po sdělení obvinění.

Plzeňský krajský úřad po provalení zpronevěry pečovatelskému domu odebral registraci pro provozování sociálních služeb a zařízení muselo ukončit provoz.

ČTĚTE:  Okrádala seniory v pečovatelském domě, policie ženu obvinila

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře