Klatovy se obchvatu v kompletní variantě nedočkají. Prý není potřeba

Centrum Klatov. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.czCentrum Klatov. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.cz

Klatovy - Východní obchvat Klatov stačí, západní část se stavět nemusí. To je vzkaz stavebních inženýrů z ateliéru Aulík Fišer, kteří posuzovali navržené varianty městského obchvatu. V případě nerealizace by Plzeňský kraj ušetřil stamiliony korun.

Reklama

V návrhu nového územního plánu druhá část obchvatu Klatov chybí. Pokud současný návrh zůstane, kompletní plán by měl být schvalován na podzim 2014.

Podle architektů je západní část obchvatu města zbytečná, navíc by Klatovy byly odříznuty nepropustnou hradbou od krajiny. Východní část obchvatu by navíc - pokud bude vybudován - měla postačit, tvrdí Jakub Fišer.

Město lze podle architektů na západě objet po stávajících komunikacích. Musí se ale dokončit na jihu za Soběticemi a Luby kratší propojení.

Dalším přelomovým návrhem je odklonění dopravy z Plzeňské a Tyršovy ulice. Právě tato ulice rozděluje město na dvě části, navíc vede centrem přímo vedle historického jádra.

V rámci návrhu nového územního plánu Klatov architekti navrhují další rozvoj města zahušťováním stávající zástavby. Nechtějí další rozrůstání města do šířky. K zástavbě se mají využít proluky uvnitř intravilánu. Příkladem jsou prostory bývalých vojenských areálů jako Plánické předměstí.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře