Koronavirus v Česku: Opatření mají zabránit šíření nákazy mezi lidmi

Žena s rouškou, ilustrační foto. Foto: Pixabay.comŽena s rouškou, ilustrační foto. Foto: Pixabay.com

Bod zlomu v Česku. Koronavirus Covid-19 byl diagnostikován u 40 lidí v Česku a vláda Andreje Babiše (ANO) rozhodla o zásadním opatření: Od úterního (10.3.2020) večera zakazuje všechny sportovní, kulturní, náboženské i umělecké akce s účastí nad 100 osob. Zároveň uzavřela základní, střední i vysoké školy.

Reklama

„Vzhledem k vývoji epidemie v Evropě jsme se rozhodli k dalším mimořádným opatřením. S účinností od 10. března od 18 hodin se zakazují divadelní, hudební, filmová představení a sportovní, náboženské akce a umělecká představení přesahující účast 100 osob,” prohlásil na tiskové konferenci Andrej Babiš.

Zakazuje se osobní přítomnost žáků na základních, středních školách, odborných učilištích a univerzitách.

Kvůli koronaviru platí v Česku od úterý 10. března 2020 zákaz návštěv v lůžkových odděleních nemocnic a domovech pro seniory s výjimkou oddělení pro děti či rodičky. Zákaz se netýká také hospiců.

Pokračují kontroly na deseti hraničních přechodech na jihu a západě země, při nichž hasiči namátkově měří teplotu řidičům a cestujícím.

Opatření jsou platná do odvolání.

Vláda se rozhodla razantně zpřísnit podmínky proti šíření novému koronaviru Covid-19 na základě zjištění nákazy u taxikáře z Prahy, který nemá návaznost na cestovatelskou anamnézu např. z Itálie.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2.69 hvězdiček / Hodnoceno: 32x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře