Lékaři z psychiatrie v Dobřanech fetovali pervitin. Distributorem byla sestra

Psychiatrická léčebna v Dobřanech. Foto: archiv ČT24Psychiatrická léčebna v Dobřanech. Foto: archiv ČT24

Dobřany - Skandál v psychiatrické léčebně v Dobřanech na Plzeňku. Dva lékaři šňupali pervitin, který jim dodávala zdravotní sestra. Ta nyní tvrdí, že lékaři brali drogu i kvůli stresu v práci.

Reklama

Kauza má počátek na jaře 2014. Nyní deník Právo přinesl zpověď bývalé zdravotní sestry, která byla distributorem pervitinu do léčebny. Jejími zákazníky byli dva lékaři.

Žena byla z léčebny propuštěna, nyní je bez práce. Soud ji potrestal v květnu 2014 za přečin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami ročním vězením s podmínečným odkladem na 32 měsíců.

Podle vyjádření bývalé sestry lékaři šňupali pervitin, aby byli pár hodin šťastní. Oba lékaři policii přiznali, že pervitin užívali. Podle rozsudku si během šesti měsíců nakoupili od zdravotní sestry celkem 20 dávek, což bylo téměř 20 gramů. Ani jeden z nich ale za to nebyl obviněn, neboť uvedené množství k vlastní potřebě ještě spadá do beztrestné tolerance.

Aféra se provalila poté, co policie zadržela vařiče pervitinu. Byl to spolubydlící zdravotní sestry. Muž při výslechu na policii uvedl, že perník žena dostávala místo nájmu. "A že jsem ho neměla jen pro sebe, ale ještě pro nějaký doktory," řekla pro Právo odsouzená žena.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře