MAPA: Obří miliardová stavba železničního koridoru trápí obce na Rokycansku

Studie železničního koridoru, tunel pod vrchem Chlum u Plzně. Vizualizace: archiv SUDOP PrahaStudie železničního koridoru, tunel pod vrchem Chlum u Plzně. Vizualizace: archiv SUDOP Praha

Rokycansko - Obce podél výstavby železničního koridoru na Rokycansku se bouří proti špíně, hluku a prachu. Přitom vlastní realizace ještě nezačala, vše jsou přípravné práce.

Reklama

Výstavba železničního koridoru v úseku Rokycany - Plzeň se zpozdila kvůli průtahům a odvoláním stavebních firem, které nevyhrály v obrovském tendru na výstavbu železnice. V současnosti je v dané loklaitě plánovaného koridoru již rušno, probíhají přípravné práce.

A ty již ztrpčují život lidem v obcích, kde probíhá výstavba. Lidem navíc vadí, že těžká technika rozbíjí silnice a ničí fasády. Navíc si cestující Českých drah stěžují na častá zpoždění vlaků.

Stavbu koridoru zajišťuje Správa železniční dopravní cesty (SŽDC), která podle mluvčího Jakuba Ptačinského s lidmi i vedeními obcí mluví. Navíc slibuje, že po ukončení prací bude vše opraveno.

Stavební práce podle SŽDC probíhají dle harmonogramu, pouze ta část, kde má být tunel, je ve skluzu. Podle Jakuba Ptačinského je zdržení způsobeno archeologickým průzkumem.

Trasa železničního koridoru Rokycany - Plzeň
Trasa železničního koridoru Rokycany - Plzeň

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře