Místo monobloku mají v centru Plzně vzniknout nové domy a ulice

Návrh možného řešení zástavby v území širšího centra Plzně. Foto: Magistrát města PlzněNávrh možného řešení zástavby v území širšího centra Plzně. Foto: Magistrát města Plzně

PLZEŇ - Jak má vypadat území po zbouraném domu kultury a jeho okolí v centru Plzně? Oproti předchozímu plánu nesmí vzniknout jeden obří monoblok. Naopak území musí být členité a jeho součástí mají být i dvanáct metrů široké ulice.

Reklama

Zastupitelé města Plzně se napříč politickým spektrem shodli a jednomyslně přijali studii.

Studie zahrnuje území mezi Americkou třídou, Denisovo nábřežím a Sirkovou ulicí včetně díry po kulturním domě Inwest.

Podle náměstka primátora Pavla Šindeláře má být polyfunkční zástavba nikoliv monolitická, ale naopak bloková, členění do několika bloků.

"Pěší propustnost mezi současnou lávkou a současným podchodem, a pěší prodloužení ulice U lázní. Potom je tam naznačena ještě jedna pěší ulice naproti Pařížské, směrem do toho významného a velkého území,“ nastínil podle Českého rozhlasu Plzeň plány.

Na místě vzniknou dva bloky budov omezené osm tisíc čtverečními metry, nebude chybět zeleň, a parkovat se bude jen pod zemí.

V území musí být zastoupeno bydlení, administrativa, obchody a občanská vybavenost. Žádná z funkcí nesmí překročit 60 procent v území.

Například pro obchod a služby je vyčleněno 65 tisíc metrů čtverečních hrubých podlažních ploch.

Studie řeší i Sirkovou ulici. Ta by se časem mohla zúžit na dva jízdní pruhy a dostavěl by se Hamburk, který kdysi ustoupil právě silnici. Kromě toho by z křižovatky Americká–Sirkova mohl být kruhový objezd.

Veřejnost by se studií měla seznámit do konce roku 2017.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře