Na česko-německé hranici u Chebu protestovaly stovky lidí pro i proti migraci
Schirnding (u Chebu) - V blízkosti německo-české hranice v bavorském Schirndingu v neděli (8.11.2015) protestovaly stovky lidí. Stoupenci uzavření státní hranice i odpůrci tohoto plánu. Demonstrací se zúčastnili i čeští politici, poslanci Marek Černoch či Karel Schwarzenberg.
Hnutí Pegida uspořádalo na náměstí v Schirndingu protestní shormáždění kvůli imigraci. Protestovat přišli lidé z české i německé strany hranic.
Zhruba 1200 stoupenců imigrace se v městečku zároveň sešlo na protiakci nazvané Für Offene Grenzen (Pro otevřené hranice).
Účastníci obou akcí se vydali různými trasami k hranici s Českou republikou, konkrétně k Pomezí nad Ohří.
Příznivce Pegidy přijel podpořit i český poslanec Marek Černoch (Úsvit), naopak shromáždění pořádané německou SPD navštívil český poslanec a bývalý ministr zahraničí Karel Schwarzenberg (TOP 09).
Podle pořadatele Jörga Nürnbergera z SPD byla demonstrace odpůrců migrace na hraničním přechodu v Schirndingu nesmyslná. Přechod je naopak podle jeho mínění symbolem svobody a demokracie.
Obě akce monitorovaly stovky německých policistů.