Na západě Čech sníh komplikuje dopravu v horských oblastech

Nehoda autobusu. Foto: archiv HZS Karlovarského krajeNehoda autobusu. Foto: archiv HZS Karlovarského kraje

ZÁPADNÍ ČECHY - Zejména v horských oblastech je komplikovaná dopravní situace. Nejvíce sněhu je v Krušných horách a na Karlovarsku, dále na Šumavě, v Českém lese a na Domažlicku.

Reklama

Silnice v Plzeňském kraji jsou po nočním sněžení průjezdné. Stav komunikací zhoršuje silný vítr, zejména na návětrných úsecích, kde se tvoří sněhové jazyky.

Problémy mají kamióny, hlavně na silnici I/26 z Plzně do Domažlic, nejvíce před přejezdem do Německa.

Doprava nikde nestojí, žádné větší nehody nejsou hlášené.

"Na žádné jiné trati v Plzeňském kraji nebyl provoz přerušený, jezdí se všude a včas," řekla mluvčí ČD Radka Pistoriusová. Železničáři ale nevylučují, že se situace dnes změní, protože sněží a je silný vítr.

Ve středu (4.1.2017) ráno dopravu navíc komplikovala nehoda autobusu u odbočky na Žalmanov na silnici I/6 mezi Prahou a Karlovými Vary. Čtyři cestující skončili s lehkými zraněními v karlovarské nemocnici.

Autobusu se při nehodě na zasněžené vozovce zablokovaly dveře, takže cestující museli vyprošťovat hasiči.

Podle silničářů napadlo v Karlovarském kraji za poslední dva dny v nížinách kolem 15 cm a na horách až 30 cm sněhu. Silný vítr tvoří na horách sněhové jazyky a závěje. Zatím nemusela být uzavřena žádná silnice.

„V Krušných horách je bílá tma, ale mělo by se to odpoledne uklidnit. Doporučuji turistům, aby návštěvu sjezdovek odložili na odpoledne, stejně si nezalyžují,“ řekl šéf zimní údržby silnic v Karlovarském kraji Josef Bulka.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře