Nejen vlaky a cestující. Vlakové nádraží v Plzni má nabídnout i kanceláře pro úředníky

Hlavní vlakové nádraží v Plzni. Foto: archiv ZápadočeskýDeík.czHlavní vlakové nádraží v Plzni. Foto: archiv ZápadočeskýDeík.cz

PLZEŇ - Neplaťte soukromníkům, využijte státní budovy nádraží. To je vzkaz vedení Správy železniční a dopravní cesty (SŽDC), která převzala nádražní objekty po Českých drahách. A pro volné prostory hledá nájemce. Tím by se mohli stát státní úředníci.

Reklama

S tím počítá sedm velkých projektů, mezi kterými je i hlavní nádraží v Plzni.

Tady má pokračovat nákladná rekonstrukce za 600 milionů korun. Kromě již odstartované opravě železničního mostu, kvůli kterému bude zkomplikována doprava v centru Plzně na 1,5 roku, začne oprava i další části nástupišť a kolejiště.

SŽDC se ale chce zaměřit i na opravu samotné nádražní budovy. Zatímco protostory pro cestující nejsou až tak ve špatném stavu, podle náměstka generálního ředitele SŽDC Tomáše Drmoly nádražní budova má kapacity, kam by stát mohl sestěhovat své úředníky. "Víme, jaké potřeby stát má a jaké volné kapacity máme v nádražních budovách. A to až do úrovně okresních měst," řekl pro ČT.

S novou koncepcí, že by i v nádražní budově mohli sídlit i státní úředníci, počítá sedm projektů, které mají být realizovány nejdříve v roce 2018, až se vyřídí formality.

Kromě hlavního nádraží v Praze, Teplicích, Mostě, Chebu, Českých Budějovicích a Pardubicích se záměr týká i Plzně.

Už letos začne oprava nádraží v Břeclavi. Do modernizovaného železničního objektu se má přemístit Česká správa sociálního zabezpečení.

SOUVISEJÍCÍ: Centrum Plzně u vlakového nádraží bude pro veškerou dopravu uzavřeno 1,5 roku

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře