Nejnavštěvovanější místa v Česku. V žebříčku exceluje Plzeň

Žirafy v Zoo Plzeň. Foto: pixabay.comŽirafy v Zoo Plzeň. Foto: pixabay.com

PLZEŇ - Pražský hrad patří mezi tradiční vítěze nejnavštěvovanějších míst v Česku. Avšak za rok 2016 se umístila v první padesátce hned třikrát Plzeň.

Reklama

Na Pražský hrad zavítalo 2,1 milionu lidí. Na druhé příčce se umístila lanová dráha na Petřín, která svezla téměř 1,8 milionu návštěvníků. Třetí je pražská zoologická zahrada s 1,5 miliony návštěvníků. Na vrchu žebříčku se pohybuje i Moravskoslezský kraj, ve kterém boduje oblast Dolních Vítkovic a Landek Park.

Vyplývá to z žebříčku návštěvnosti 600 turistických cílů, který zveřejnila agentura CzechTourism.

Z pohledu západních Čech se na 12. místě umístily Pivovary a expozice Plzeňského prazdroje s 664 tisíci návštěvníky. Na 17. místě je oblíbená Zoo Plzeň (441 tisíc návštěvníků) a první padesátku pořadí téměř uzavírá na 48. místě Techmania Centrum Plzeň (221 tisíc návštěvníků).

Mezi nejnavštěvovanější místa v České republice samozřejmě patří pražské památky, neztratily se ale ani turistické cíle na Moravě. Poměrně boduje i severočeský Liberec. Tam návštěvníky láká zoologická zahrada, Centrum Babylon nebo iQLandia.

„Aktuálně zjišujeme návštěvnost téměř 600 objektů z celé republiky a postupně se snažíme databázi doplňovat. Kromě kulturních památek a hradů či zámků sledujeme i návštěvnost technických památek, některých zážitkových atrakcí, ale třeba i jaderných elektráren,“ uvedla Markéta Vogelová, ředitelka Institutu turismu agentury CzechTourism.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře