Německý odpad v českém pohraničí. Které prase to bylo? ptá se deník

Titulní strana novin Dresdner Morgenpost. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.czTitulní strana novin Dresdner Morgenpost. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.cz

ZÁPADNÍ ČECHY - Německé bulvární noviny Dresdner Morgenpost se s tím "nepářou". Palcový titulek hlásá: Německý odpad vyložen v Česku. Které prase to bylo? Deník tak poukázal na stále přetrvávající problém, kdy Němci si z českého pohraničí dělají skládku.

Reklama

Už i německá média v Sasku si všímají negativního jevu, kdy Němci se nerozpakují a přijíždějí do Česka jen kvůli tomu, aby v našem pohraničí vysypali odpad.

Naposledy si drážďanský deník všiml zprávy České televize, která upozornila na další nelegální skládku na Chebsku.

Odpadoví turisté ze Saska? ptá se v titulku Morgenpost. A čtenářům popisuje mnohaletý problém, kdy se české lesy u hranic stávají jednou velkou skládkou. Tu pak odklízejí české úřady.

Podle deníku je zřejmé, že skládky v česko-německém pohraničí zakládají právě Němci buď ze Saska nebo Bavorska. Dokazovat to má odpad, ve kterém se naposledy na Chebsku našlo tolik věcí z německých supermarketů...

Německé noviny spekulují, že zakládáním nelegálních skládek v lesích je snaha Němců ušetřit peníze za odpad. V Německu jsou obecně služby drahé.

Podle listu toto jednání ale poškozuje vztahy mezi sousedními zeměmi. A zmiňuje, že město Cheb musí každoročně vynaložit vysoké částky na likvidaci takto vzniklých nelegálních skládek s německým odpadem.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3.2 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře