Obří logistický sklad Mercedesu může být v Česku. Nabízí se Kyšice u D5

Mercedes-Benz, znak, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comMercedes-Benz, znak, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

SEVERNÍ ČECHY - Německá automobilka Mercedes-Benz hledá vhodné místo pro umístění obřího skladu, který se má stát logistickým centrem náhradních dílů pro oblast východní Evropy. Rozhoduje se prý mezi Polskem a Českem. Vhodných parcel velkých rozměrů přitom v tuzemsku moc není.

Reklama

Automobilka Daimler, která vyrábí auta pod značkou Mercedes-Benz, plánuje investovat ve střední Evropě.

Zatímco v Polsku u města Jawor, zhruba 70 kilometrů od Trutnova má být postavena motorárna, o logistickém centru není zatím rozhodnuto.

Podle informací E15.cz a HN by obří sklad mohl být postaven na českém území v blízkosti Prahy.

Velikost mega skladu má být mnohem větší, než je zatím největší sklad na českém území - v Dobrovízi u Prahy, kde má své logistické centrum Amazon.

"Plán na výstavbu nového skladu ve východní Evropě je součástí úsilí o efektivní organizaci logistiky s díly. Jeho umístění ve východní Evropě vychází z toho, že se v tomto regionu naši dodavatelé rozhodli postavit výrobní závody,“ sdělila mluvčí německé automobilky Evelyn Schwedesová.

Sklad má být logistickým uzlem mezi výrobnami automobilky ve východní Evropě a na západě Německa. Některé své modely automobilka vyrábí v Maďarsku, plánuje továrnu u Moskvy a také v Polsku.

Pokud by se Daimler rozhodl zakotvit v Česku, z parcel vhodných pro plánovaný obří sklad moc není.

V úvahu podle HN připadá logistické centrum Úžice u D8 v blízkosti Prahy. Naopak podle E15.cz je vhodný pozemek rovněž u D8, ale v Lovosicích (32 hektarů). Další plocha je připravena v průmyslové zóně Joseph u Mostu. Nebo v Kyšicích u Plzně u D5 (26 hektarů).

SOUVISEJÍCÍ: Víme, proč Vize TOP 09 pokulhává. Životní úroveň v Česku jako v Německu?

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře