Odstartuje výstavba tramvajové trati na Borská pole v Plzni

Trať, ilustrační foto. Zdroj: Pixabay.comTrať, ilustrační foto. Zdroj: Pixabay.com

PLZEŇ - Na Borská pole v Plzni bude jezdit tramvaj. Prodloužení trati je naplánováno na rok 2021. Vznikne i nový přestupní uzel pro autobusové linky a velké záchytné parkoviště.

Reklama

Borská pole dlouhodobě zažívají rozmach díky mnoha obchodním, skladovým a výrobním halám, ve kterých pracuje zhruba 12 tisíc lidí.

Avšak na mnohaletý vývoj nové čtvrti Plzně dostatečně nereagovala plzeňská městská hromadná doprava (MHD). Na Borská pole jezdí autobusy a trolejbusy, které jsou často přeplněné.

SOUVISEJÍCÍ: Tramvajová trať nově povede až na Borská pole

To se má změnit. Zrychlit a odlehčit veřejné dopravě mají tramvaje. Nová linky ma zajíždět nejen k průmyslovým a obchodním areálům, ale také zrychlit dopravu k vysokoškolskému kampusu. A také k novým bytovým a kancelářským domům.

Součástí nové tramvajové trati bude i přestupní uzel, kam budou zajíždět autobusy hlavně z Klatovska a jižního Plzeňska.

Samotná stavba tramvajové trati bude stát 660 milionů korun. Zastupitelstvo města už schválilo uvolnění 148 milionů korun.

Výstavba bude zahájena o prázdninách 2018.

Město oslovilo v rámci výběrového řízení asi 30 stavebních firem.

Přestupní uzel Kaplířova - Dobřanská bude přesně v polovině úseku mezi Úřadem práce a areálem univerzity. Měl by sloužit nejen pro linky od Přeštic a Klatov, ale také pro linky od Nýřan a Domažlic, které už od roku 2014 obsluhují celý areál Borských polí.

Záchytné parkoviště vznikne mezi přestupním uzlem a silnicí 1/27.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře