Pilsen Steel jsou v insolvenčním řízení. Hrozí propouštění?

Hutě a kovárny Pilsen Steel, ilustrační foto. Foto: archiv Pilsen SteelHutě a kovárny Pilsen Steel, ilustrační foto. Foto: archiv Pilsen Steel

PLZEŇ - Podle insolvenčního rejstříku hutě a kovárny Pilsen Steel dluží více než stovce věřitelů přes pět miliard korun. Firma na sebe podala návrh na insolvenci a Krajský soud v Plzni v pondělí (21.1.2019) zahájil insolvenční řízení.

Reklama

Podle ČTK je důvodem návrhu předlužení podniku a zastavení financování ruskou bankou. Společnost Pilsen Steel s.r.o., jejímž majitelem je ruský podnikatel Igor Šamis, už v roce 2013 odvrátila konkurz a v roce 2014 prošla soudem povolenou reorganizací.

Jednatelé podniku uvedli ve zprávě pro soud zveřejněné v insolvenčním rejstříku, že k podání návrhu dlužil Pilsen Steel více než stovce věřitelů 5,01 miliardy korun, z toho 1,524 miliardy Kč jsou dluhy po splatnosti nad tři měsíce.

Přes 4,5 miliardy z celkových závazků tvoří dluhy společnostem ve skupině, tedy vlastníkovi nemovitostí Pilsen Estates a firmě Pilsen Toll, která zajišťovala financování hutí, a dále pohledávky Mezinárodní investiční banky a VEB Kapital.

Jde o banku VEB Kapital, dceřinou firmu ruské státní Vněšekonombanky (VEB).

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře