Plzeňský kraj uzavřel dohodu s dopravcem ČSAD autobusy Plzeň

Autobus. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.czAutobus. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.cz

PLZEŇSKÝ KRAJ - Krize zažehnána? Plzeňský kraj, Plzeňský organizátor veřejné dopravy(POVED) a dopravce ČSAD autobusy Plzeň uzavřeli Dohodu o poskytnutí zálohy na mzdové náklady. Kraj se zavazuje za rok 2017 vyplatit částku 28,6 milionu korun na mzdy řidičů.

Reklama

"Plzeňský kraj je dneškem jedním z krajů, který vyřešil situaci, jež nastala v souvislosti s novelou nařízení vlády," konstatoval hejtman Josef Bernard (ČSSD).

Dopravci ČSAD Autobusy Plzeň bude do 15. března 2017 na základě výše uvedené dohody vyplacena první záloha za měsíce leden až březen 2017 ve výši 7,15 milionu korun a pak každý následující měsíc zálohová platba ve výši 2,383 milionu korun. Poslední prosincová platba bude 2,386 milionu korun.

„Mzdu řidičům vyplácí zaměstnavatel – dopravce, nikoliv kraj, ale vzhledem k tomu, že cca 80 procent výkonů je dopravcem realizováno jako zajištění výkonů v závazku veřejné služby pro Plzeňský kraj, došlo k přenosu požadavku na zajištění finančních prostředků souvisejících s navýšením mezd na Plzeňský kraj," dodal náměstek hejtmana pro oblast dopravy Pavel Čížek.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře