Poslanecké zemětřesení: Dlouholeté tváře končí, Dominik Feri skokanem

Dominik Feri v teplickém zastupitelstvu v roce 2014. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.czDominik Feri v teplickém zastupitelstvu v roce 2014. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.cz

ZÁPADNÍ ČECHY /VOLBY 2017/ - Z Poslanecké sněmovny odchází mnoho poslanců, naopak noví přicházejí. ZápadočeskýDeník.cz sestavil přehled nováčků a matadorů, kteří v politice, zdá se, končí.

Reklama

Končící ministr kultury Daniel Herman se nedostal do Poslanecké sněmovny. Přitom za svoji stranu KDU-ČSL kandidoval v Praze z prvního místa. Stejný osud potkal i jedničku na kandidátce KSČM Martu Semelovou.

Do poslanecké sněmovny se nevrátí ani ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová. Ta byla lídrem ČSSD v Libereckém kraji. Strana v tomto kraji žádný mandát nezískala.

Končí i někdejší ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek, který neuspěl v jižních Čechách.

Tento osud potkal i Milana Urbana, rovněž dlouholetého poslance ČSSD. Ten neuspěl ve středních Čechách. Post neobhájil ani předseda poslanců ČSSD Roman Sklenák.

Zvolení do sněmovny se nedočkal také šéf pražské organizace ODS a dvojka na stranické kandidátce Filip Humplík.

Mezi další známé tváře, které se nedostaly do sněmovny patří členové TOP 09 Martin Plíšek a místopředseda strany Marek Ženíšek.

Do Sněmovny se nevrátí ani bývalý ministr zdravotnictví Leoš Heger, který vedl kandidátku strany v Královéhradeckém kraji.

Končí i poslanci Josef Novotný nebo Markéta Wernerová z karlovarské ČSSD.

Z plzeňské ČSSD z poslanecké Sněmovny odchází Igor Jakubčík a Václav Votava.

Naopak skokanem roku nejen v TOP 09 je Dominik Feri, který byl na 36. místě pražské kandidátky. Je tak nejmladším poslancem.

SOUVISEJÍCÍ: Přehled nových poslanců za Plzeňský a Karlovarský kraj

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře