Prodej části Světovaru začal. Plzeň láká developery

Navržené budovy v areálu Světovar v Plzni. Vizualiazace: D3A spol. s r.o.Navržené budovy v areálu Světovar v Plzni. Vizualiazace: D3A spol. s r.o.

Plzeň - První rozvojové plochy bývalého pivovaru Světovar, jež se má stát novým urbanistickým a společenským centrem rezidenční čtvrti Plzeň - Slovany, začal. Plzeňský magistrát nabízí přibližně 14 % z celkové rozlohy necelých šesti hektarů rozvojového území.

Reklama

V současné době jsou plochy s označením A nezastavěné, součástí ploch D je objekt B6 vhodný k rekonstrukci.

Podle zpracované architektonické studie by zde měly vzniknout například byty, kanceláře, restaurace, ateliéry, obchod, mateřská škola, domov pro seniory nebo s pečovatelskou službou. Konkrétní skladba zástavby ale bude záviset na záměru a potřebách investora.

V území je navržena bloková zástavba, pro kterou jsou dále stanoveny základní regulační podmínky. Bloky jsou složeny z jednotlivých objektů o délce v rozmezí 15 až 40 metrů. Výška zástavby je v rozmezí 14,5 až 21 metrů, respektive maximálně pět nadzemních podlaží.

Hloubka traktu je proměnná v závislosti na převažujícím využití stavby. Pro všechny objekty je podrobně navržen způsob dopravní obsluhy, parkování i napojení na inženýrské sítě. Požadovaný způsob zástavby vychází z architektonické studie, která ověřila reálnost navržených regulačních prvků.

Světovar se nachází na jižním okraji městského obvodu Slovany. Začátkem roku 2015 se v místě má otevřít nový městský archiv a kulturní továrna 4x4 Cultural Factory, která ale má nyní problémy s výstavbou.

ČTĚTE:  Další problémy Plzně s akcí Evropské hlavní město kultury 2015. Tentokrát Světovar

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře