Prodej části Světovaru začal. Plzeň láká developery

Navržené budovy v areálu Světovar v Plzni. Vizualiazace: D3A spol. s r.o.Navržené budovy v areálu Světovar v Plzni. Vizualiazace: D3A spol. s r.o.

Plzeň - První rozvojové plochy bývalého pivovaru Světovar, jež se má stát novým urbanistickým a společenským centrem rezidenční čtvrti Plzeň - Slovany, začal. Plzeňský magistrát nabízí přibližně 14 % z celkové rozlohy necelých šesti hektarů rozvojového území.

Reklama

V současné době jsou plochy s označením A nezastavěné, součástí ploch D je objekt B6 vhodný k rekonstrukci.

Podle zpracované architektonické studie by zde měly vzniknout například byty, kanceláře, restaurace, ateliéry, obchod, mateřská škola, domov pro seniory nebo s pečovatelskou službou. Konkrétní skladba zástavby ale bude záviset na záměru a potřebách investora.

V území je navržena bloková zástavba, pro kterou jsou dále stanoveny základní regulační podmínky. Bloky jsou složeny z jednotlivých objektů o délce v rozmezí 15 až 40 metrů. Výška zástavby je v rozmezí 14,5 až 21 metrů, respektive maximálně pět nadzemních podlaží.

Hloubka traktu je proměnná v závislosti na převažujícím využití stavby. Pro všechny objekty je podrobně navržen způsob dopravní obsluhy, parkování i napojení na inženýrské sítě. Požadovaný způsob zástavby vychází z architektonické studie, která ověřila reálnost navržených regulačních prvků.

Světovar se nachází na jižním okraji městského obvodu Slovany. Začátkem roku 2015 se v místě má otevřít nový městský archiv a kulturní továrna 4x4 Cultural Factory, která ale má nyní problémy s výstavbou.

ČTĚTE:  Další problémy Plzně s akcí Evropské hlavní město kultury 2015. Tentokrát Světovar

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Plzeňsko

Nádraží v Plzni se dočká opravy. Ale tak brzy to nebude Nádraží v Plzni se dočká opravy. Ale tak brzy to nebude
Senior přehlédl červenou na semaforu a skončil na schodech za silnicí Senior přehlédl červenou na semaforu a skončil na schodech za silnicí
Žena, která měla hodit dítě do koše na prádlo, už je ve vazbě Žena, která měla hodit dítě do koše na prádlo, už je ve vazbě

V Plzni otevírá pobočku další fastfoodový řetězec V Plzni otevírá pobočku další fastfoodový řetězec
Další alkoholik v Plzni? Brankář Bolek nesmí řídit! Další alkoholik v Plzni? Brankář Bolek nesmí řídit!
Po domácím porodu skončilo dítě v koši s prádlem Po domácím porodu skončilo dítě v koši s prádlem


Komentáře