Roman Jurečko pořádá v Plzni výstavu aut. Podle kritiků parazituje na veřejných financích

Depo2015, areál. Foto: archiv DEPO2015Depo2015, areál. Foto: archiv DEPO2015

PLZEŇ - Vlivný člen ODS a podnikatel Roman Jurečko pořádá výstavu automobilů v plzeňském areálu DEPO2015. Jeho kritici mu ale vyčítají, že údajně parazituje na veřejných financích.

Reklama

Nadační fond Plzeň sobě pořádá výstavu pod názvem Skvosty s vůní benzínu.

"Nemají ambici být největší, ale stát se nejkvalitnější přehlídkou nejkrásnějších a nejluxusnějších kousků z automobilového světa. Akce je zasazena do industriálního prostředí bývalého depa dopravního podniku v Plzni, známého jako DEPO2015," píše se na webu k výstavě.

Na portálu Plzeňská vstupenka je uvedena cena jedné vstupenky 250 korun.

Avšak výstava nebude financována jen ze vstupného. Peníze půjdou i z veřejných zdrojů.

Podle anonymní facebookové stránky Plzeňská pravda získal Nadační fond Plzeň  sobě od několika plzeňských městských obvodů finanční podporu v celkové výši zhruba 215 tisíc korun.

To pro Aktuálně.cz potvrdil i samotný Roman Jurečko, který zmíněný fond založil. "Nevidím důvod, proč bych si o peníze nemohl požádat, tak jak si žádají jiné spolky."

Zároveň dodal, že polovina peněz se zase vrátí městu, neboť fond si musel pronajmout areál DEPO2015.

Ovšem zmíněná facebooková stránka tvrdí, že nájem je nižší než jsou peníze od městských obvodů.

"Pokud jednoduše počítáme, 215 000 Kč získal pan Jurečko a jeho Nadační fond Plzeň sobě od městských obvodů a cca. 109 000 Kč posílá zpět do příspěvkové organizace města, je tedy v plusu cca. 105 000 Kč. I takto se dá v prostředí plzeňské politiky podnikat - pokud máte ty správné kamarády mezi plzeňskými politiky!" je napsáno na anonymním profilu Plzeňská pravda. Na stejné stránce jsou zveřejněny i fotokopie údajné smlouvy.

Podle kritiků, je smlouva uzavřena mezi Plzeň 2015 a Nadační fond Plzeň sobě na pronájem areálu DEPO2015 pro pořádání akce Skvosty s vůní benzínu. "Cena za 4 dny je 90 300 Kč bez DPH. Tato cena je výrazně nižší než platí ostatní nájemci za užívání obdobného prostoru," tvrdí facebooková stránka.

Spekuluje se, že stránku spravuje plzeňská opozice. Na radnici totiž vládne koalice ČSSD s ODS.

"To je přece absurdní. Já, více než kdokoliv jiný, si musím dávat pozor, abych měl všechny věci v pořádku. Vždyť mě pořád všichni kontrolují. A nechci rozhodně dostat do potíží jiné lidi, kteří se na akci podílejí," reagoval pro Aktuálně.cz Roman Jurečko.

SOUVISEJÍCÍ: Plzeň přivítá automobilové skvosty

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře