Rychlostní silnice R6 má propojit Karlovy Vary s Prahou až v roce 2030

Rychlostní silnice R6 má být hotova až v roce 2030, ilustrační foto. Foto: archiv Wikipedia.orgRychlostní silnice R6 má být hotova až v roce 2030, ilustrační foto. Foto: archiv Wikipedia.org

Karlovarsko - Propojení Karlových Varů s Prahou po rychlostní komunikaci R6 by mělo podle plánů Ředitelství silnic a dálnic proběhnout až kolem roku 2030. Nejprve se postaví obchvaty měst, poté propojovací úseky.

Reklama

V současnosti probíhající výstavba čtyřkilometrového úseku Lubenec - Bošov je jediná část výstavby R6 na následující období. S napojením Karlových Varů a Prahy po rychlostní silnici se počítá až kolem roku 2030.

Počítá s tím Ředitelství silnic a dálnic. Na rychlostní silnici mezi Karlovými Vary a Prahou zbývá dostavět 12 úseků o celkové délce zhruba 80 kilometrů.

Na Podbořansku se staví čtyřkilometrový úsek Lubenec - Bošov, zprovozněn má být na podzim 2015. Ovšem po obchvatu kolem Lubence se řidiči poprvé projedou až v roce 2019.

ŘSD počítá s tím, že do roku 2020 stačí vybudovat všechny potřebné obchvaty obcí podél trasy. Spojovací úseky mají přijít na řadu až v letech 2020 - 2030.

Karlovarský kraj navíc usiluje o vybudování čtyřpruhu po celé délce, nikolv jen v části silnice, jak původně navrhovalo ŘSD.

„Během návštěvy zástupce ministerstva dopravy v Karlovarském kraji jsme se ohradili proti tomu, aby se v některých částech R6 jezdilo ve střídavém třípruhu, což považujeme za provizorní řešení, nekomfortní pro řidiče. Jsem rád, že se podařilo plán ministerstva změnit. Ministerstvo dopravy také podle dohody zařadilo stavbu úseku Nového Strašecí – Řevničov, obchvat Řevničova a první etapu obchvatu Lubence k financování za pomoci evropských peněz, tedy z Operačního programu Doprava II,“ řekl v lednu 2014 karlovarský hejtman Josef Novotný.

Centrální komise ministerstva dopravy vybrala jednu z variant aktualizované studie, která počítá se souborem staveb od napojení na stávající R6 u Nového Strašecí až po Olšová Vrata. Stavět se bude po etapách, kterým budou předcházet výkupy pozemků a příprava staveb.

ČTĚTE: Kauza R6: Karlovarské hejtmanství žádá čtyřpruh po celé délce

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře