SLEDUJEME. Na Plzeňsku po vydatných deštích hrozí povodně

Na Plzeňsku hrozí povodeň, ilustrační foto. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.czNa Plzeňsku hrozí povodeň, ilustrační foto. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.cz

Plzeňský kraj - Vydatné deště v Plzeňském kraji zvedají hladiny řek. Sledujeme povodňovou situaci.

Reklama

AKTUALIZOVÁNO: Klabava v Nové Huti, dále pak Úslava v plzeňské čtvrti Koterov - tak zní aktuální výčet třetích stupňů povodňové aktivity. Na první stupeň pak odpoledne vystoupala Berounka u Liblína. Řeky v Plzeňském kraji zvedly silné deště v noci na středu, řadu sklepů přitom nevytopily vylitá koryta, ale spíše spláchnuté nánosy vody a bahna z polí.

Noční d隝 zaplavil cirkus v Rokycanech. Voda ze svahů ohrozila i koupaliště. Hladina Klabavy na Rokycansku se začala prudce zvedat po půlnoci, před šestou hodinou ráno byla voda na více než 170 centimetrech.

Ve středu (28.5.2014) odpoledne se zřítila střecha v areálu firmy v Klatovech. Jde o společnost sídlící v ulici 5. května a hasiči museli z prostor evakuovat víc jak 20 osob. Nikomu se nic nestalo.

V Plzni-Koterově ráno stoupala hladina Úslavy. Po 7. hodině dosahovala 2. stupně povodňové aktivity. Klabava po 8. hodině ráno dosáhla druhého stupně také v Nové Huti.

"V důsledku očekávané intenzivní srážkové činnosti během dnešního dne předpokádáme opětovné vzestupy na horních úsecích nejvíce postižených povodí (zejména Klabava a Úslava), kde hladiny opět mohou dosáhnout úroveň 3. SPA. Na ostatních tocích v povodí Berounky lze očekávat dosažení 1. SPA a ojediněle nelze vyloučit dosažení vyšších stupňů SPA," oznámil Český hydrometeoroligický ústav.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Plzeňsko

Nádraží v Plzni se dočká opravy. Ale tak brzy to nebude Nádraží v Plzni se dočká opravy. Ale tak brzy to nebude
Senior přehlédl červenou na semaforu a skončil na schodech za silnicí Senior přehlédl červenou na semaforu a skončil na schodech za silnicí
Žena, která měla hodit dítě do koše na prádlo, už je ve vazbě Žena, která měla hodit dítě do koše na prádlo, už je ve vazbě

V Plzni otevírá pobočku další fastfoodový řetězec V Plzni otevírá pobočku další fastfoodový řetězec
Další alkoholik v Plzni? Brankář Bolek nesmí řídit! Další alkoholik v Plzni? Brankář Bolek nesmí řídit!
Po domácím porodu skončilo dítě v koši s prádlem Po domácím porodu skončilo dítě v koši s prádlem


Komentáře