SLEDUJEME. Na Plzeňsku po vydatných deštích hrozí povodně

Na Plzeňsku hrozí povodeň, ilustrační foto. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.czNa Plzeňsku hrozí povodeň, ilustrační foto. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.cz

Plzeňský kraj - Vydatné deště v Plzeňském kraji zvedají hladiny řek. Sledujeme povodňovou situaci.

Reklama

AKTUALIZOVÁNO: Klabava v Nové Huti, dále pak Úslava v plzeňské čtvrti Koterov - tak zní aktuální výčet třetích stupňů povodňové aktivity. Na první stupeň pak odpoledne vystoupala Berounka u Liblína. Řeky v Plzeňském kraji zvedly silné deště v noci na středu, řadu sklepů přitom nevytopily vylitá koryta, ale spíše spláchnuté nánosy vody a bahna z polí.

Noční d隝 zaplavil cirkus v Rokycanech. Voda ze svahů ohrozila i koupaliště. Hladina Klabavy na Rokycansku se začala prudce zvedat po půlnoci, před šestou hodinou ráno byla voda na více než 170 centimetrech.

Ve středu (28.5.2014) odpoledne se zřítila střecha v areálu firmy v Klatovech. Jde o společnost sídlící v ulici 5. května a hasiči museli z prostor evakuovat víc jak 20 osob. Nikomu se nic nestalo.

V Plzni-Koterově ráno stoupala hladina Úslavy. Po 7. hodině dosahovala 2. stupně povodňové aktivity. Klabava po 8. hodině ráno dosáhla druhého stupně také v Nové Huti.

"V důsledku očekávané intenzivní srážkové činnosti během dnešního dne předpokádáme opětovné vzestupy na horních úsecích nejvíce postižených povodí (zejména Klabava a Úslava), kde hladiny opět mohou dosáhnout úroveň 3. SPA. Na ostatních tocích v povodí Berounky lze očekávat dosažení 1. SPA a ojediněle nelze vyloučit dosažení vyšších stupňů SPA," oznámil Český hydrometeoroligický ústav.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře