Sokolov dal milion do dluhopisů. Teď firma krachuje

Pohled na město Sokolov. Foto: archiv Sokolov.czPohled na město Sokolov. Foto: archiv Sokolov.cz

Sokolov - Do svízelné finanční situace se dostalo město Sokolov, má totiž potíže s cennými papíry. Město má uloženo 944 tisíc korun v dluhopisech firmy Borsay, ta ale krachuje.

Reklama

Soud s firmou Borsay zahájil insolvenční řízení, protože dalším nejméně deseti přihlášeným věřitelům dluží celkem 9,6 milionu korun, a to také za dluhopisy. Proto sokolovští zastupitelé ve čtvrtek (31.10.2013) rozhodli, že městskou pohledávku 944 tisíc korun do tohoto řízení přihlásí. Jenže to znamená, že o velkou část z těchto peněz město přijde.

Zpět Sokolov dostane asi jen část z toho, co do dluhopisů společnosti Borsay kdysi vložilo. Dluhopisy pro Sokolov od roku 2001 vybírala a nakoupila makléřská firma Key Investments. Ta se také dostala do velkých problémů a loni skončila v konkursu.

A aby toho nebylo málo, město Sokolov měl v minulosti problém i s cennými papíry firmy Via Chem Group.  Před měsícem mělo město dostat zpět 28 milionů. Nestalo se tak. Sokolov zkouší pohledávku nabídnout a prodat ji alespoň za polovinu ceny.

V rámci investic ve městě to znamená jediné. Kvůli omezeným finančním zdrojům si Sokolov nemůže dovolit stavět třeba záchytné parkoviště na sídlišti Michal nebo stěhovat knihovnu do vhodnějších prostor.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Ledovka jako mezistupeň změny počasí. Mráz vystřídají teploty nad nulou Ledovka jako mezistupeň změny počasí. Mráz vystřídají teploty nad nulou
Babiš s Faltýnkem byli poslanci vydáni k trestnímu stíhání Babiš s Faltýnkem byli poslanci vydáni k trestnímu stíhání
Sprejer pomaloval Zemana na billboardech. Hledá ho policie Sprejer pomaloval Zemana na billboardech. Hledá ho policie

Silný vítr i závěje. Meteorologové varují před nepřízní počasí Silný vítr i závěje. Meteorologové varují před nepřízní počasí
Babišův kabinet nezískal důvěru poslanecké sněmovny. Koho ANO přemluví? Babišův kabinet nezískal důvěru poslanecké sněmovny. Koho ANO přemluví?
Miloš Zeman a Jiří Drahoš postoupili do druhého kola prezidentských voleb Miloš Zeman a Jiří Drahoš postoupili do druhého kola prezidentských voleb


Komentáře