Šumavu i Klínovec pokryl sníh. Teploty klesnou pod nulu i v nížinách

Sníh v horách. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.czSníh v horách. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.cz

Západní Čechy - Počasí o víkendu změní výrazně charakter, listopad se přehoupne do chladnější fáze. Sníh pokryl vrcholky Šumavy, tak i Krušných hor. Sněhové přeháňky budou i v nížinách. Jaký je výhled počasí?

Reklama

Sníh leží v těch nejvyšších polohách Šumavy. Například na Bučině, na Březníku a na Velkém Javoru.

Na Božím Daru klesly teploty pod minus dva stupně a zatímco v nižších polohách pršelo, na horách stráně pokryla vrstva sněhu. Sníh v okolí Klínovce by hned neměl zmizet.

Sníh zůstával na silnicích asi od 900 metrů nad mořem výše. Silničáři vyjížděli v okolí Božího Daru, Abertam, Potůčků.

V neděli se očekává proměnlivá oblačnost, občas sněhové přeháňky, v polohách pod 300 m přechodně i smíšené. Nejnižší noční teploty +1 až -3° C. Nejvyšší denní teploty 0 až 4° C.

V pondělí se počítá s proměnlivou oblačnost, místy sněhové přeháňky, na horách četnější. Nejnižší noční teploty 0 až -4° C. Nejvyšší denní teploty 0 až 4° C.

Od úterý do čtvrtka předpovídají meteorologové proměnlivou oblačnost, s místním výskytem sněhových přeháněk, které postupně v nižších polohách přejdou v přeháňky dešťové. Později bude přibývat oblačnosti s deštěm, na horách se sněžením. Nejnižší noční teploty 0 až -5° C, postupně +4 až -1° C. Nejvyšší denní teploty 0 až 4° C, v závěru období 3 až 7° C.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře