Svrab v domově důchodců v Plzni. 11 zaměstnanců se asi nakazilo

Domov pro seniory, ilustrační foto. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.czDomov pro seniory, ilustrační foto. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.cz

Plzeň - V domově seniorů Sedmikráska v Plzni řeší nepříjemnost. Jedenáct ošetřovatelů se léčí na podezření svrabu.Původcem nákazy tohoto infekčního onemocnění byla zřejmě jedna z klientek.

Reklama

Dům pro seniory provozuje město Plzeň. "Stoprocentní jistotu, že jde o svrab, nemáme, neboť u nemocných nebyly provedeny nezbytné mikroskopické stěry z kůže. Nicméně svrab diagnostikoval u jedné ze zaměstnankyň lékař kožního oddělení plzeňské fakultní nemocnice přibližně před 14 dny,“ uvedl pro Právo ředitel Městského ústavu sociálních služeb v Plzni Vladimír Chuchler.

Zaměstnanci nyní musí navštívit lékaře a nechat se vyšetřit. Podle Vladimíra Chuchlera se svrab do sociálního zařízení dostal díky pacientce, která byla do Sedmikrásky převezena z jiného domova. Klientka trpěla nemocí již před příjezdem, její ošetřující lékař ale nemoc diagnostikoval jako ekzém. Žena dokonce byla hospitalizována v nemocnici, kde svrab také nezjistili.

Pak se onemocnění začalo projevovat u ošetřovatelů.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře