Útok v Bavorsku. Odmítnutý žadatel o azyl odpálil v Ansbachu bombu

Policisté v Ansbachu. Reprofoto: TwitterPolicisté v Ansbachu. Reprofoto: Twitter

ANSBACH - Neúspěšný žadatel o azyl ze Sýrie odpálil v neděli (24.7.2016) večer výbušninu. Při explozi bylo zraněno 12 lidí, tři z nich jsou ve vážném stavu. Událost se stala v Ansbachu, kde se konal hudební festival.

Reklama

Podle německé policie byl útočníkem Syřan (27 let), který měl psychické problémy a v minulosti se dvakrát pokusil o sebevraždu.

Událost se stala ve 22 hodin v Ansbachu u Norimberka před vinárnou v centru města. Útočník měl výbušninu podle německých médií schovanou v batohu. Místo bylo nedaleko od vchodu na hudební festival, kam se chtěl dostat, ale nebyl vpuštěn.

V neděli se kromě útoku v Ansbachu stal útok v Reutlingenu u Stuttgartu, kdy syrský žadatel o azyl na autobusovém nádraží zabil mačetou ženu a další dvě osoby zranil.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Česko

Poslední šance jít na koupaliště. Ve středu horko, o víkendu se ochladí Poslední šance jít na koupaliště. Ve středu horko, o víkendu se ochladí
Prezidenta si zvolíme v polovině ledna 2018 Prezidenta si zvolíme v polovině ledna 2018
Silné bouřky v západních Čechách utnou vysoké teploty Silné bouřky v západních Čechách utnou vysoké teploty

Zelené autobusy útočí na žluté. Vydělají na tom i Západočeši? Zelené autobusy útočí na žluté. Vydělají na tom i Západočeši?
Policie žádá Sněmovnu o vydání Babiše a Faltýnka. Kvůli kauze Čapí hnízdo Policie žádá Sněmovnu o vydání Babiše a Faltýnka. Kvůli kauze Čapí hnízdo
Co ještě Evropská unie nařídí? Zatím nové označení benzínu a nafty Co ještě Evropská unie nařídí? Zatím nové označení benzínu a nafty


Komentáře