V Česku je člověk podezřelý ze spolupráce s teroristy, řekl pro ČRo Miloš Zeman

Prezident Miloš Zeman. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.czPrezident Miloš Zeman. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.cz

ČR - Pozdvižení na politické scéně i u bezpečnostních složek způsobil svým výrokem pro Český rozhlas Plus prezident Miloš Zeman. V rozhovoru naznačil, že v Česku je člověk podezřelý ze splupráce s teroristy.

Reklama

"Podívejte se, já jsem zrovna teď přečetl čtyři šifry. Podle jedné se na našem území potlouká jistý člověk z Maghrebu, nesmím uvést jeho jméno, který je důvodně podezřelý ze spolupráce s teroristickými islámskými organizacemi. Vy si opravdu myslíte, že tuhle informaci bude mít paní Romancovová? Samozřejmě, že ne," uvedl prezident Miloš Zeman v reakci na otázky týkající se fungování Centra proti terorismu a hybridním hrozbám. Celý rozhovor si přečtěte na webu Českého rozhlasu Plus.

Tímto veřejným prohlášením Miloš Zeman způsobil poprask na politické scéně.

"Pokud jde o výrok prezidenta, chci ujistit a ukilidnit veřejnost, že bezpečnostní složky fungují a dělají vše pro zajištění maximální bezpečnosti," reagoval na Twitteru předseda vlády Bohuslav Sobotka.

Poslanec Ivan Gabal z KDU-ČSL řekl médiím, že prezident Miloš Zeman diskreditoval Česko u cizích rozvědek, když ve středu (11.1.2017) zveřejnil informaci, že v zemi se pohybuje člověk z oblasti severní Afriky, který je podezřelý ze spolupráce s teroristickými islámskými organizacemi.

Podle dalšího poslance Daniela Korteho z TOP 09 zřejmě není Miloš Zeman schopen zvážit dopad svých slov a činů. "Podezřelého pouze upozornil na to, že se po něm jde," dodal poslanec.

Pro Aktuálně.cz někdejší šéf BIS Karel Randák prohlášení odsoudil jako šíření poplašné zprávy. "Je to bezprecedentní a do nebe volající pitomost," uvedl.

Exministr vnitra František Bublan (ČSSD) míní, že prezident nemá právo takovou informaci sdělovat. Narušil podle něj práci zpravodajců. "To je fatální chyba,“ řekl serveru.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře