V Plzni roste počet lidí bez domova. Na vině jsou i pracovní agentury, tvrdí primátor Zrzavecký

Bezdomovec, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comBezdomovec, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

PLZEŇ - V Plzni roste počet lidí bez domova, což souvisí i s praktikami některých pracovních agentur. Tvrdí to primátor Plzně Martin Zrzavecký. Město proto hledá i legislativní opatření, jak negativnímu jevu zabránit, aby se nadále nerozšiřoval.

Reklama

Od začátku svého působení v primátorské funkci Martin Zrzavecký deklaroval, že bezpečnost v Plzni je pro něj prioritou.

"To samozřejmě platí i nadále. Plzeň kontinuálně podporuje činnost městské i státní policie. Dovolím si upozornit na fakt, že tak intenzivní a dobrá spolupráce Policie ČR a Městské policie Plzeň není v České republice obvyklá," řekl ve výročním rozhovoru pro radniční web Martin Zrzavecký.

"Podařilo se nám zkvalitnit technické zázemí služeben strážníků, do ulic se vracejí strážníci-okrskáři. Ne všechny změny jsme schopni zajistit z naší pozice, proto jsme se rozhodli iniciovat některé změny legislativy, které by mohly pomoci zmírnit problémy spojené s bezdomovectvím, pracovními agenturami, ubytovnami a bezprizorními cizinci. Právě to jsou oblasti, jež nás nejvíc trápí," uvedl primátor.

Martin Zrzavecký vidí problém v tom, že v Plzni roste počet lidí bez domova. "Což souvisí i s praktikami některých pracovních agentur," konstatoval.

"Inicioval jsem jednání (s institucemi). Chceme, aby vznikla pracovní skupina odborníků z těchto rezortů, jež se bude našimi podněty zabývat," řekl plzeňský primátor.

"Možnosti obcí ve vztahu k nepřizpůsobivým jsou přitom omezené, příští rok navíc ztratí samosprávy možnost ukládat zákaz pobytu," dodal.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3.6 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Plzeňsko

Nádraží v Plzni se dočká opravy. Ale tak brzy to nebude Nádraží v Plzni se dočká opravy. Ale tak brzy to nebude
Senior přehlédl červenou na semaforu a skončil na schodech za silnicí Senior přehlédl červenou na semaforu a skončil na schodech za silnicí
Žena, která měla hodit dítě do koše na prádlo, už je ve vazbě Žena, která měla hodit dítě do koše na prádlo, už je ve vazbě

V Plzni otevírá pobočku další fastfoodový řetězec V Plzni otevírá pobočku další fastfoodový řetězec
Další alkoholik v Plzni? Brankář Bolek nesmí řídit! Další alkoholik v Plzni? Brankář Bolek nesmí řídit!
Po domácím porodu skončilo dítě v koši s prádlem Po domácím porodu skončilo dítě v koši s prádlem


Komentáře