V Plzni roste počet lidí bez domova. Na vině jsou i pracovní agentury, tvrdí primátor Zrzavecký

Bezdomovec, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comBezdomovec, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

PLZEŇ - V Plzni roste počet lidí bez domova, což souvisí i s praktikami některých pracovních agentur. Tvrdí to primátor Plzně Martin Zrzavecký. Město proto hledá i legislativní opatření, jak negativnímu jevu zabránit, aby se nadále nerozšiřoval.

Reklama

Od začátku svého působení v primátorské funkci Martin Zrzavecký deklaroval, že bezpečnost v Plzni je pro něj prioritou.

"To samozřejmě platí i nadále. Plzeň kontinuálně podporuje činnost městské i státní policie. Dovolím si upozornit na fakt, že tak intenzivní a dobrá spolupráce Policie ČR a Městské policie Plzeň není v České republice obvyklá," řekl ve výročním rozhovoru pro radniční web Martin Zrzavecký.

"Podařilo se nám zkvalitnit technické zázemí služeben strážníků, do ulic se vracejí strážníci-okrskáři. Ne všechny změny jsme schopni zajistit z naší pozice, proto jsme se rozhodli iniciovat některé změny legislativy, které by mohly pomoci zmírnit problémy spojené s bezdomovectvím, pracovními agenturami, ubytovnami a bezprizorními cizinci. Právě to jsou oblasti, jež nás nejvíc trápí," uvedl primátor.

Martin Zrzavecký vidí problém v tom, že v Plzni roste počet lidí bez domova. "Což souvisí i s praktikami některých pracovních agentur," konstatoval.

"Inicioval jsem jednání (s institucemi). Chceme, aby vznikla pracovní skupina odborníků z těchto rezortů, jež se bude našimi podněty zabývat," řekl plzeňský primátor.

"Možnosti obcí ve vztahu k nepřizpůsobivým jsou přitom omezené, příští rok navíc ztratí samosprávy možnost ukládat zákaz pobytu," dodal.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3.6 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře