Z Německa na Chebsko a Karlovarsko povedou nové cyklostezky

Německo a Česko propojí nové cyklostezky. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.czNěmecko a Česko propojí nové cyklostezky. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.cz

Chebsko, Karlovarsko - Nová síť cyklostezek propojí Bavorsko s Karlovarským krajem. Iniciativa vzešla ze sousedního Německa, které plánuje vybudovat nové trasy.

Reklama

Na cyklostezky v Polabí a Frankfurtu navážou také nové trasy ve Smrčinách a podél řeky Ohře, dohromady nabídnou zhruba 850 kilometrů. Přes Čechy se tak spojí dvě nejfrekventovanější cyklooblasti v Německu - Frankfurt a Drážďany. Informovala o tom ČT24.

Zatímco na severu Bavorska se teprve cyklostezky plánují, na českém území podél Ohře už je polovina tras hotová. Nejlépe je na tom úsek z Chebu do Karlových Varů, kde se staví už jen poslední část u Svatošských skal.

Podle posledního měření z loňského srpna projede v hlavní sezóně podél Ohře z Lokte do Varů za jeden měsíc přes 25 tisíc cyklistů. Jednou z nejvytíženějších tras v Česku je i Labská stezka, která vede od Drážďan přes Ústecký kraj směr střední Čechy.

ČTĚTE:  Poslední úsek cyklostezky z Chebu do Karlových Varů u Chocovic je otevřen

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře