Západní Čechy čeká další invaze skladů. Zájem mají e-shopy z Německa

Výstavba haly v průmyslovém parku v Chebu. Foto: archiv Město ChebVýstavba haly v průmyslovém parku v Chebu. Foto: archiv Město Cheb

ZÁPADNÍ ČECHY - Česko jako země průmyslových hal a skladů. Potvrzují to čísla již dokončených projektů, ale také plány pro další období.

Reklama

Poptávka po skladech, halách a logistických centrech roste, což ukazuje nový Supply Chain Activity Index společnosti JLL. Podle ní průmyslové nemovitosti přitahují stále více investorů.

Odborníci přitom očekávají nárůst firem především z Asie, ale také přesun skladů e-shopů ze sousedního Německa.

Kvůli výhodné poloze "středu" je zájem o lokality především v Karlovarském kraji.

Z pohledu celé České republiky v současné době je ve výstavbě celkem 43 různých projektů, z nichž bylo 23 nově zahájeno během druhého čtvrtletí 2017.

Největším z nich je výstavba budovy o rozloze téměř 42 tisíc metrů čtverečních v CTParku Žatec v Ústeckém kraji. Ta má sloužit pro výrobu pneumatik Nexen.

V plánu je například i výstavba největší skladovací haly v Česku, a to na Mělnicku ve středních Čechách. Zde má najít zázemí hlavní velkosklad německé automobily Daimler.

Odborníci přes průmyslové nemovitosti očekávají, že vzroste poptávka především v Ústeckém kraji, a to kvůli dokončené dálnici D8 z Prahy do Drážďan i provázanosti českého a německého trhu.

Právě výhodná poloha u německých hranic je pro průmyslové a skladové plochy k nalezení v Karlovarském kraji, kde navíc není trh nasycen. Zájem je především o Chebsko. Nové rozvojové plochy budou v budoucnu i na Sokolovsku, jak bude zanikat těžba uhlí.

Přestože premiantem jsou oblasti ve Středočeském kraji, tedy prstenec kolem Prahy, z pohledu skladových hal je v popředí i Plzeňský kraj. Po Praze je o Plzeňsko největší zájem.

Z pohledu statistiky v roce 2017 proběhly velké transakce u průmyslových a logistických parků zejména na Chebsku. Panattoni Park Cheb získal nájemce německou firmu DHL. Nezveřejněné nájemce získal i CTPark Cheb.

Nově dokončené průmyslové parky byly dokončeny u dálnice D5. A to Panattoni Park D5 Hořovice a Prologis Park Prague Jirny.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2.67 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře