Západní Čechy čeká další invaze skladů. Zájem mají e-shopy z Německa

Výstavba haly v průmyslovém parku v Chebu. Foto: archiv Město ChebVýstavba haly v průmyslovém parku v Chebu. Foto: archiv Město Cheb

ZÁPADNÍ ČECHY - Česko jako země průmyslových hal a skladů. Potvrzují to čísla již dokončených projektů, ale také plány pro další období.

Reklama

Poptávka po skladech, halách a logistických centrech roste, což ukazuje nový Supply Chain Activity Index společnosti JLL. Podle ní průmyslové nemovitosti přitahují stále více investorů.

Odborníci přitom očekávají nárůst firem především z Asie, ale také přesun skladů e-shopů ze sousedního Německa.

Kvůli výhodné poloze "středu" je zájem o lokality především v Karlovarském kraji.

Z pohledu celé České republiky v současné době je ve výstavbě celkem 43 různých projektů, z nichž bylo 23 nově zahájeno během druhého čtvrtletí 2017.

Největším z nich je výstavba budovy o rozloze téměř 42 tisíc metrů čtverečních v CTParku Žatec v Ústeckém kraji. Ta má sloužit pro výrobu pneumatik Nexen.

V plánu je například i výstavba největší skladovací haly v Česku, a to na Mělnicku ve středních Čechách. Zde má najít zázemí hlavní velkosklad německé automobily Daimler.

Odborníci přes průmyslové nemovitosti očekávají, že vzroste poptávka především v Ústeckém kraji, a to kvůli dokončené dálnici D8 z Prahy do Drážďan i provázanosti českého a německého trhu.

Právě výhodná poloha u německých hranic je pro průmyslové a skladové plochy k nalezení v Karlovarském kraji, kde navíc není trh nasycen. Zájem je především o Chebsko. Nové rozvojové plochy budou v budoucnu i na Sokolovsku, jak bude zanikat těžba uhlí.

Přestože premiantem jsou oblasti ve Středočeském kraji, tedy prstenec kolem Prahy, z pohledu skladových hal je v popředí i Plzeňský kraj. Po Praze je o Plzeňsko největší zájem.

Z pohledu statistiky v roce 2017 proběhly velké transakce u průmyslových a logistických parků zejména na Chebsku. Panattoni Park Cheb získal nájemce německou firmu DHL. Nezveřejněné nájemce získal i CTPark Cheb.

Nově dokončené průmyslové parky byly dokončeny u dálnice D5. A to Panattoni Park D5 Hořovice a Prologis Park Prague Jirny.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2.67 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Plzeňský kulturista ve videu schvaloval střelbu na Roma. Policie ho chce dostat k soudu Plzeňský kulturista ve videu schvaloval střelbu na Roma. Policie ho chce dostat k soudu
Celníci odhalili nelegálně pracující zahraniční dělníky ve firmách na západě Čech Celníci odhalili nelegálně pracující zahraniční dělníky ve firmách na západě Čech
Klatovy žijí rychlými auty. Město hostí Rallye Šumava, Historic Vltava rallye a exhibiční Rallye Šumava Legend Klatovy žijí rychlými auty. Město hostí Rallye Šumava, Historic Vltava rallye a exhibiční Rallye Šumava Legend

Karlovy Vary po vítězné baráži slaví návrat do extraligy Karlovy Vary po vítězné baráži slaví návrat do extraligy
Na Plzeňsku spadl muž z vlaku Na Plzeňsku spadl muž z vlaku
Babiše, do koše. Bureš, za katr půjdeš. Nejen v Plzni a Karlových Varech se protestovalo kvůli Babišovi Babiše, do koše. Bureš, za katr půjdeš. Nejen v Plzni a Karlových Varech se protestovalo kvůli Babišovi


Komentáře