Zavírání hospod, zdražování, protesty. Začala EET

Hospoda, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comHospoda, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

ČR - Datové centrum na pražském Žižkově je centrálním mozkem EET. Právě sem míří veškerá data od provozovatelů restaurací a ubytovacích zařízení. Začala elektronická evidence tržeb (EET).

Reklama

Připojit se muselo zhruba 40 tisíc podniků. Od půlnoci z 30. listopadu na 1. prosince 2016 musí být každá platba elektronicky evidována.

V březnu se do systému připojí obchodníci, poté budou následovat poskytovatelé služeb a řemeslníci.

Zároveň se startem elektronické evidence tržeb klesla daň z přidané hodnoty pro podnikatele ve stravovacích službách z 21 na 15 procent s výjimkou alkoholických nápojů.

Přesto hospodští a restauratéři hlásí: zdražujeme, nebo rovnou zavíráme.

V Praze  poslední listopadový den se konalo několik protestů a happeningů. Na další dny se pak chystá třeba symbolické zavírání provozoven nebo protest na pražském Václavském náměstí.

SOUVISEJÍCÍ:  Tlak kvůli EET, až tisíce hospod plánuje skončit. Ustojí to Babiš?

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Česko

Poslední šance jít na koupaliště. Ve středu horko, o víkendu se ochladí Poslední šance jít na koupaliště. Ve středu horko, o víkendu se ochladí
Prezidenta si zvolíme v polovině ledna 2018 Prezidenta si zvolíme v polovině ledna 2018
Silné bouřky v západních Čechách utnou vysoké teploty Silné bouřky v západních Čechách utnou vysoké teploty

Zelené autobusy útočí na žluté. Vydělají na tom i Západočeši? Zelené autobusy útočí na žluté. Vydělají na tom i Západočeši?
Policie žádá Sněmovnu o vydání Babiše a Faltýnka. Kvůli kauze Čapí hnízdo Policie žádá Sněmovnu o vydání Babiše a Faltýnka. Kvůli kauze Čapí hnízdo
Co ještě Evropská unie nařídí? Zatím nové označení benzínu a nafty Co ještě Evropská unie nařídí? Zatím nové označení benzínu a nafty


Komentáře