Zemětřesení otřáslo Chebskem o síle kolem čtyř stupňů Richterovy škály

Chebsko zasáhlo zemětřesení Foto: ZápadočeskýDeník.czChebsko zasáhlo zemětřesení Foto: ZápadočeskýDeník.cz

Chebsko - V sobotu (24.5.2014) v odpoledních hodinách zasáhlo zemětřesení chebskou pánev. Podle informací redakce ZápadočeskýDeník.cz se jednalo o několik malých záchvěvů během dne a jedno vělké zemětřesení, které bylo o síle kolem čtyř stupňů Richterovy škály ke kterému došlo v 16.30 hodin.

Reklama

Na chebsku se nejedná o nic neobvyklého, ovšem sobotní odpolední otřes byl za poslední dobu nejsilnější, uvádějí svědci.

Obyvatelé chebska jsou na menší otřesy zvyklý. Otřesy přicházejí pravidelně v několikaletých intervalech, chodí většinou v malých otřesech, které málo kdo fyzicky zaznamená a zpravidla trvají několik dnů či týdnů.

Epicentrum bylo těsně u hranic

"Pocítili to lidé nejen doma, ale i ti, kteří byli venku. Otřesu předcházelo obvyklé dunění, jako by jel pod nohama vlak a pak přišel otřes", sdělil redakci ZápadočeskýDeník.cz jeden z místních obyvatelů.

Na webových stránkách Geofyzikálního ústavu České akademie věd byly zachyceny otřesy už dopoledne. Ten odpolední okolo půl páté byl ale podstatně silnější. Automatické systémy uvádějí epicentrum těsně za hranicemi s Německem. Poslední zaznamenané zemětřesení na chebsku bylo v loňském dubnu, kdy magnituda otřesů dosahovala 2,5 stupně.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře