Areál Ski & Bike Špičák chystá milionové investice

Pohled na Špičák. Foto: archiv Facebook/Ski & BikePohled na Špičák. Foto: archiv Facebook/Ski & Bike

ŽELEZNÁ RUDA - Železnorudský Ski & Bike Špičák plánuje v příštích letech vynaložit desítky milionů ze svých zdrojů do další etapy modernizace ski areálu.

Reklama

Po mnohaletém jednání a dohadování se areálu podařilo najít shodu se správci Chráněné krajinné oblasti Šumava na podobně nového objektu restaurace u dolní stanice lanovky.

Stavba má začít v roce 2017 a sloužit začne před zimní sezonou 2018 až 2019.

Nový objekt bude mít v přízemí půjčovny kol a lyží, servis a další zázemí. V prvním patře bude velká samoobslužná restaurace s protaženou terasou až pro 250 lidí. Poslední dvě patra budou sloužit k ubytování.

CHKO původně chtěla jen dvoupatrový objekt, nakonec ale přistoupila na vyšší budovu. Areál chtěl ubytování kvůli ekonomice provozu. Ski&Bike zase opustil svůj požadavek rovné střechy a vyhověl CHKO a postaví střechu sedlovou.

Aby se mohlo začít stavět, musí se změnit regulační plán Železné Rudy, pak areál požádá o stavební povolení.

Další investicí je vybudování retenční nádrže jako zásobárny vody pro zasněžovací systém areálu.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Na Plzeňsku se bude protestovat, a tak většina lékařů zavře své ordinace Na Plzeňsku se bude protestovat, a tak většina lékařů zavře své ordinace
Muže v Přešticích trhal divočák Muže v Přešticích trhal divočák
GIBS vyšetřuje zákrok policistů v civilu jako trestný čin. Došlo k zneužití pravomoci?! GIBS vyšetřuje zákrok policistů v civilu jako trestný čin. Došlo k zneužití pravomoci?!

Na karlovarské části D6 nebudou poplatky, slíbil Dan Ťok Na karlovarské části D6 nebudou poplatky, slíbil Dan Ťok
Právník jednoho z policistů z plzeňského konfliktu: Kauza je zkreslená Právník jednoho z policistů z plzeňského konfliktu: Kauza je zkreslená
Pohřešuje se školák z Rokycanska. Odešel z domova a nedal o sobě vědět! Pohřešuje se školák z Rokycanska. Odešel z domova a nedal o sobě vědět!


Komentáře