Penta chce změnit zdravotní péči v nemocnici Sušice z akutní na ambulantní

Nemocnice. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.czNemocnice. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.cz

SUŠICE - Loňské rozhodnutí zastupitelů města Sušice zatím trvá, ale budoucnost nemocnice je nejistá. Penta Hospitals CZ, která převzala nájemce Nemos, usiluje o změnu z akutní péče na ambulantní.

Reklama

Na konci listopadu 2017 sušičtí zastupitelé dali Nemosu ještě jednu šanci. Nájemní smlouvu nevypoví. Avšak požadují, aby Penta opět zajistila nepřetržitý provoz chirurgické ambulance a zprovoznila lůžkovou část.

Společnost, která převzala Nemos, se brání, že nemá lékaře.

"Situace v Nemocnici Sušice je dlouhodobě velmi složitá a komplikovaná. Nemocnici provozovala od roku 2015 společnost Nemos Group. V březnu 2017 vstoupila společnost Penta Hospitals CZ do této společnosti a koupila její většinový podíl. Obchodní transakce podléhala schválení antimonopolního úřadu, který vydal oficiální schválení 23.10.2017. Do schválení ochodní transakce ze strany ÚOHS nemohla společnost Penta Hospitals CZ do řízení společnosti Nemos Group zasahovat. Přesto si Penta Hospitals CZ nechala již před několika měsíci vypracovat analýzu dalšího fungování nemocnice, ze kterého vychází návrh dlouhodobě udržitelného rozvoje nemocnice Sušice," komentovala pro ZápadočeskýDeník.cz vývoj v sušické nemocnici mluvčí Penta Hospitals CZ Lenka Holá.

Podle Holé společnost Penta Hospitals CZ převzala nemocnici v říjnu 2017. "V době, kdy již oddělení akutní lůžkové chirurgie nebylo v provozu a ambulantní péče byla zajištěna pouze v omezeném režimu."

Redakce ZápadočeskýDeník.cz se několikrát snažila o vyjádření vedení města. Starosta Sušice Petr Mottl ale nereagoval.

Ze zatím posledního přijatého usnesení musí Penta v nemocnici Sušice od 1. února 2018 obnovit nepřetržitý provoz chirurgické ambulance a nejpozději 1. května 2018 zprovoznit lůžka na chirurgii.

"Zastupitelstvo města odhlasovalo, abychom chirurgickou ambulanci obnovili v režimu 24/7 a to s platností od 1. února 2018. Zastupitelé také souhlasili se změnou chirurgické péče z akutní na plánovanou chirurgii. Velmi nás těší, že tímto schválením zastupitelé podpořili myšlenku změny směrování nemocnice. Vnímáme to jako velký krok kupředu," tvrdí mluvčí Lenka Holá.

"Respektujeme názor zastupitelů města Sušice a jednáme ve snaze naplnit usnesení přijaté na listopadovém zastupitelstvu. Je však třeba brát v úvahu, že podmínkou pro zprovoznění chirurgické ambulance 24 hodin denně 7 dní v týdnu je dostatek kvalitních a zkušených lékařů, kteří jsou schopní zasáhnout například i v případě těžších zranění a stavů. Takových lékařů se však v tuto chvíli v Sušici nedostává a doposud selhaly pokusy je pro nemocnici získat," dodala mluvčí Penta Hospitals CZ, která je koncovým vlastníkem Nemocnice Sušice.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře