Penta prý k nemocnici v Sušici přišla omylem. Nezapadala do naší koncepce, tvrdí Vaculíková z Penta Hospitals

Nemocnice v Sušici. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.czNemocnice v Sušici. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.cz

Nemos Sokolov už neprovozuje zdravotní péči v nemocnici v Sušici. Za jednu korunu ji předal zpět městu. Sušice tak rojíždí po čtyřech letech vlastní městskou nemocnici.

Reklama

V roce 2015 město Sušice pronajalo nemocnici se čtyřmi primariáty soukromé firmě Nemos Sokolov. Tu koupila v roce 2017 Penta Hospitals CZ, která patří investiční skupině Penta.

Od doby pronájmu sušické nemocnice to ale s poskytováním akutní zdravotní péče šlo spíše "z kopce".

Vše vyvrcholilo ke konci srpna 2019, kdy Penta se stáhla a předala nemocnici zpět městu, tedy městské firmě Sušická nemocnice.

K činnosti firmy Nemos, která měla nemocnici od roku 2015 v pronájmu, a Penty, která pak Nemos ovládla, se nechtěl v rozhovoru pro IDNES.cz vyjadřovat nový jednatel městské firmy Sušická nemocnice Václav Rada. Uvedl jen to, že pokud se ve firmě za tři roky šestkrát změní ředitel, není to úplně normální.

Jiný pohled pro Forbes.cz nabídla šéfka Penta Hospitals CZ Barbora Vaculíková.

Podle ní byl problém zejména v tom, že Nemos nemocnici nevlastnil, pouze ji provozoval na základě nájemní smlouvy z roku 2015 a jakékoli změny v poskytované péči muselo schválit vedení města a zastupitelstvo. "Což Pentě výrazně svazovalo ruce."

Podle Vaculíkové se Pentě nepodařilo najít společnou řeč s městem při budoucím rozvoji sušické nemocnice.

"Převod nemocnice se uskutečnil za symbolickou jednu korunu a po vypořádání všech závazků začalo její hospodaření bez jakékoli dluhové zátěže od nuly. To považujeme z naší strany za velkorysý krok,“ uvedla pro Forbes.cz  Barbora Vaculíková.

Sušickou nemocnici, stejně jako další zařízení tohoto druhu, také podle Penty Hospitals CZ dlouhodobě trápil nedostatek zdravotního personálu a stále klesající počet akutních výkonů.

SOUVISEJÍCÍ: Penta předala nemocnici zpět Sušici. Ze čtyř oddělení zbyla poloviční interna

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 8x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře