V sušické nemocnici má opět fungovat chirurgické lůžkové oddělení. Lákat má pacienty z Německa a Rakouska

Nemocnice v Sušici. Foto: archiv ZáapadočeskýDeník.czNemocnice v Sušici. Foto: archiv ZáapadočeskýDeník.cz

SUŠICE - Pouze pro plánované výkony bude určeno lůžkové oddělení chirurgie v nemocnici v Sušici. To se otevře v září 2018. Lákat má i pacienty z Německa a Rakouska.

Reklama

Část veřejnosti v Sušici vnímá neblaze provozovování zdravotní péče v původně městské nemocnici skupinou Nemos, do které vloni vstoupila investiční skupina Penta. V půli července 2018 se i kvůli situaci v nemocnici sešly stovky lidí na sušickém náměstí, aby vyjádřily svoji nespokojenost se situací.

SOUVISEJÍCÍ: OBRAZEM: Mítink na podporu malých regionálních nemocnic v Sušici přilákal stovky lidí

Lidem se zejména nelíbí postupné omezování akutní zdravotní péče nebo pohotovosti. V případě chirurgie byla pohotovost částečně znovuobnovena, a to i díky dotacím města. Avšak lůžkové oddělení chirurgie je zavřené.

To se má podle nájemce nemocnice od září 2018 změnit.

Lůžkové oddělení chirurgie má být znovu otevřeno, avšak jen pro plánované výkony. Akutní péče tak i nadále v sušické nemocnicei nebude.

"Nemocnice Sušice bude mít od září nového primáře interního oddělení a zároveň otevírá lůžkové oddělení pro plánovanou chirurgii. Do funkce primáře interny přichází MUDr. Lukáš Svoboda, který dosud pracoval jako vedoucí lékař Dialyzačního centra v pražské Nemocnici Na Homolce," uvedla na svých stránkách nemocnice.

SOUVISEJÍCÍ: Petice za Sušici. Nemocnici hrozí faktický zánik, říká za petiční výbor Vladimír Říha

Podle Barbory Vaculíkové, ředitelky Penta Hospitals CZ, pod kterou sušická nemocnice patří, má personální změna vést ke stabilizaci interního oddělení. "Také plníme slib a v těchto dnech otevíráme lůžkové oddělení pro plánovanou operativu."

Lůžkové oddělení pro akutní chirurgii v nemocnici podle Penty fungovalo do jara 2017. "Předchozí provozovatel ho kvůli nedostatku personálu uzavřel. Po obnovení nepřetržité chirurgické ambulance v dubnu 2018 budou lékaři ze sušické nemocnice od konce léta znovu operovat, a to v režimu plánované operativy, výkony, jako např. chronické záněty slepého střeva, kýly nebo žlučníku," uvedla dále Barbora Vaculíková.

Z prohlášení nemocnice dále vyplývá, že chirurgické lůžkové oddělení bude vedle naplánovaných běžných chirurgických operací nabízet jako doplnění i operace z oblasti korekční chirurgie.

"Ty budou sloužit především k nápravě nedostatků na lidském těle, které znepříjemňují běžný život. Díky poloze Sušice budou služby nabízeny nejen obyvatelům sušického regionu, ale i přeshraničním klientům z Rakouska nebo Německa. Tyto služby v dlouhodobém horizontu přispějí k potřebné finanční stabilizaci nemocnice. Výkony v oblasti korekční chirurgie pomohou rozjezdu lůžkového oddělení a maximálnímu využití operačních sálů, než se zaplní běžnými výkony. Obecná chirurgie bude mít vždy přednost před korekcemi,“ dodala Barbora Vaculíková.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2.12 hvězdiček / Hodnoceno: 8x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře