Chytili pachatele, ten byl do dvou dnů postaven před soud a odsouzen

Znak Policie ČRZnak Policie ČR

Domažlice - Bezvadnou práci odvedli domažličtí policisté společně se psovodem a služebním psem na úseku odhalování majetkové trestné činnosti. Podařilo se jim nalézt pachatele, který se pokusil odcizit osobní vozidlo. Zloděj byl do dvou dnů postaven před soud a odsouzen.

Reklama

V neděli (3.11.2013) po sedmé hodině obdrželi domažličtí policisté oznámení od domažlické občanky, že se neznámý pachatel pokusil odcizit osobní vozidlo tovární značky Ford zaparkované před garáží domu. Policisté ihned vyjeli na místo a po příjezdu zjistili, že zloděj přelezl kovový plot a vnikl na pozemek.

Došel před garáž domu, kde bylo zaparkované výše uvedené vozidlo odemčené a s klíčkem v zapalovací skříňce. Po nastartování popojel s vozidlem a zadní částí vozidla narazil do sloupku kovových vrat, čímž poškodil vozidlo a elektronický pohon pro křídlové brány.

"Byl vyrušen majitelem, zanechal vozidlo na místě a z místa činu utekl. Policisté se okamžitě vydali s psovodem a služebním psem do okolí pátrat po podezřelé osobě. Šetření bylo úspěšné, služební pes avizoval přítomnost osoby, která odpovídala popisu," sdělila domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Jednalo se o devatenáctiletého muže, který uvedl, že vozidlo se pokusil ukrást proto, aby s ním mohl odjet domů na Slovensko, a to i přesto, že byl pod vlivem alkoholu.

"Policisté jej ihned zadrželi, zahájili úkony trestního řízení a sdělili mu podezření ze spáchání přečinu krádež ve stadiu pokusu, porušování domovní svobody a ohrožení pod vlivem návykové látky," konstatovala policejní mluvčí.

Poté byl předán státnímu zástupci a převezen k soudu, odkud odešel odsouzený s podmíněným trestem odnětí svobody na jeden rok se zkušební dobou  v délce trvání tří let a peněžitým trestem pět tisíc korun. Rovněž je povinen nahradit škodu způsobenou trestnou činností v celkové výši 31 tisíc korun.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře