Dva cizinci pobodali v Plzni dva bezdomovce. Hrozí jim výjimečný trest

Pachatel s nožem, ilustrační foto. Foto: archiv Události112.czPachatel s nožem, ilustrační foto. Foto: archiv Události112.cz

Plzeň - Dva cizinci měli podle policie pobodat dva bezdomovce v parku za obchodním centrem Plaza v centru Plzně. Muži ve věku 43 a 60 let byli s mnohočetnými bodnými a řeznými poraněními převezeni do nemocnice. Útočníkům hrozí vysoký trest, dokonce i výjimečný.

Reklama

Událost se stala ve středu (18.2.2015) ráno, policistům několik hodin trvalo dopadnou pachatele. O den později už dvěma podezřelým cizincům bylo předáno obvinění.

„Zahájili trestní stíhání proti dvěma cizincům ve věku 31 a 45 let pro podezření ze spáchání trestného činu vraždy ve stadiu pokusu,“ uvedla plzeňská krajská policejní mluvčí Ivana Jelínková. Případ převzali policisté z krajského ředitelství.

K tomu byl podán podnět k návrhu na vzetí do vazby. "Veškeré okolnosti případu jsou předmětem dalšího šetření,“ dodala mluvčí.

Oba bezdomovci nocovali v zahrádkářské kolonii. Jeden poraněný z místa utekl do města. Nyní jsou muži v lékařské péči mimo ohrožení života.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře