Dva muži tragicky zahynuli v autě. Chvíli před tím je změřili strážníci

U Plzně se stala tragická autonehoda, ilustrační foto. Foto: archiv ČT24U Plzně se stala tragická autonehoda, ilustrační foto. Foto: archiv ČT24

Plzeň - Dva mladí muži zemřeli při tragické dopravní nehodě na silnici I/27 při výjezdu z Plzně ve směru na Třemošnou. Auto skončilo zaklíněno o strom.

Reklama

Hasiči, policie i záchranka zasahovali v neděli 3. listopadu 2013 nedaleko Kamenného rybníka. Dva muži v autě patrně jeli rychle a řidič nezvládl řízení na mokré vozovce. Jen o chvíli dřív je změřili plzeňští strážníci, když projížděli obcí stovkou.

Plaská třída je podle mluvčí městské policie Jany Pužmanové jedním z míst, kde často dochází k porušování povolené padesátky. Navíc hřbitov leží u čtyřproudé výpadovky, proto strážníci měřili rychlost.

„Strážníci na tomto místě měřili kvůli velkému pohybu lidí při dušičkách. Zaznamenali při tom auto, kterému radar naměřil 99 kilometrů v hodině, po odečtení odchylky to bylo 96 km/h," uvedla mluvčí Jana Pužmanová. „Vozidlo nepronásledovali, vyhodnotili situaci tak, že se jedná o velmi vysokou rychlost, zastavení řidiče by bylo velmi riskantní a nereálné, navíc vozidlo mířilo ven z města.“

Podle mluvčí strážníci nehodu neviděli. „Dozvěděli se o ní až od řidiče, který jel kolem a upozornil hlídku na těžkou havárii," dodala Jana Pužmanová. Oba muži byli na místě mrtví.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře