Kajínek za nehodu přišel o čtyři body a vyfasoval pokutu. Do vězení se vracet nebude

Ilustrační snímek. Foto: pixabay.comIlustrační snímek. Foto: pixabay.com

PLZEŇ - Středeční nehoda bývalého nejslavnějšího českého vězně Jiřího Kajínka zaujala celou republiku. Kájínek způsobil dopravní nehodu a objevily se otázky, zda by se kvůli tomu mohl vrátit do vězení, jelikož "venku" je v podmínce.

Reklama

Jiří Kajínek měl při výjezdu z dálnice u Plzně autonehodu. Podle svých slov se zapovídal se spolujezdcem, nedával pozor a střetl se s vozidlem jedoucím po hlavní silnici.

Karambol odnesly pomačkané plechy, nikomu se moc nestalo. Kajínek vyvázl bez jakékoliv úhony, řidič fabie měl být podle prvotních informací lehce zraněn.

Kajínek si na vlastním mercedesu způsobil škodu za 500 tisíc korun, řidič fabie měl újmu 50 tisíc.

Za způsobenou nehodu dostal od policistů Kajínek blokovou pokutu, jejíž výše v tomto případě se může vyšplhat na 2 500 korun. Policie ale neuvedla, kolik peněz Kajínek musel uhradit konkrétně. Ví se jen to, že do karty řidiče mu přibyly čtyři body.

„Řidič, ročník 1961, který řídil vozidlo Mercedes, při výjezdu z dálnice D5 neměl dát přednost řidiči, ročník 1974, ve vozidle Škoda Fabia. Ten jel ve směru od Plzně na Domažlice,“ uvedla médiím policejní mluvčí Hana Kroftová.

Požití alkoholu před jízdou u Kájínka policie vyloučila.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře