Mladý muž před půlnocí narazil s vozidlem do stromu

Autonehoda, ilustrační foto. Foto: HZS MSKAutonehoda, ilustrační foto. Foto: HZS MSK

Staňkovice - Muž následující odpoledne nadýchal 0,67 promile alkoholu v krvi, není držitelem žádného řidičského oprávnění a navíc užil vozidlo k jízdě neoprávněně.

Reklama

V sobotu 9. listopadu 2013 ve 23.30 hodin došlo na silnici mezi obcemi Staňkov a Osvračín k dopravní nehodě. Dvacetiletý řidič osobního vozidlo značky Ford Transit jedoucí ve směru jízdy od obce Staňkov na obec Osvračín nepřizpůsobil rychlost jízdy a při průjezdu ostré levotočivé zatáčky vjel na pravou krajnici a za pravý silniční příkop mimo komunikaci, kde čelně narazil do vzrostlého stromu.

"Dopravní nehodu neoznámil na policii a z místa odešel. Byl zjištěn až následující den po patnácté hodině, kdy se na místo nehody vrátil, aby vozidlo vyprostil a odvezl. Policisté u něj provedli dechovou zkoušku a ještě několik hodin po dopravní nehodě nadýchal 0,67 promile alkoholu v krvi," sdělila policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Škoda na vozidle byla vyčíslena na 60 tisíc korun, škoda na silničním příkopu na 1 tisíc korun a na vzrostlém stromu také na 1 tisíc korun.

"Při šetření dopravní nehody policisté zjistili, že mladík není držitelem žádného řidičského oprávnění a že vozidlo užil k jízdě neoprávněně. K výše uvedenému vozidlu vzal klíče z bundy uložené v obytném karavanu v obci Chotiměř a přechodně vůz užíval. Jel s ním do obce Staňkov a cestou zpět s vozidlem havaroval," vysvětlila policejní mluvčí.

Podle ní vozidlo užíval i přesto, že od majitele vozidla věděl, že toto vozidlo má do užívání svěřené výlučně jiná osoba. "Holýšovští policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu neoprávněné užívání cizí věci, dvacetiletému muži hrozí trest odnětí svobody až na dva roky," dodala Dagmar Brožová.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře