Moldavané na Klínovci sjížděli sjezdovku na raftu. Dopadlo to tragicky

Moldavané sjížděli sjezdovku na raftu, ilustrační foto. Foto: Městská policie PrahaMoldavané sjížděli sjezdovku na raftu, ilustrační foto. Foto: Městská policie Praha

Klínovec - Severní sjezdovou trať zvanou Pařezovka na Klínovci si v sobotu 5. ledna 2013 pozdě večer spletla s rozbouřenou horskou řekou skupina podnapilých turistů z Moldávie. Vylétli pak do lesa a narazili do stromu. Na místě zůstal jeden těžce zraněný, ostatní se rozutekli

Reklama

Těžko říci, zda pod vlivem sázky či furiantství, v každém případě ale pod vlivem alkoholu se sjezdovku pokusili sjet na gumovém říčním raftu. „Na zledovatělém technickém sněhu samozřejmě nezvládli řízení, to ani na raftu a pádly není možné. Vylétli pak do lesa a narazili do stromu. Na místě zůstal jeden těžce zraněný, ostatní se rozutekli,“ uvedl k noční akci náčelník Horské služby Krušné Hory Miroslav Güttner.

Dodal, že hazardéři měli naštěstí přilby, jinak je možné, že by muž náraz nemusel přežít a zraněných by bylo víc. Záchranáře kvůli útěku Moldavanů museli zavolat místní, kteří kolem jedenácté večer nehodu zaregistrovali.

Tým Horské služby na místě zjistil, že muž, kterého ostatní ponechali v lese, utrpěl mnohočetná zranění. Způsobil si mimo jiné zlomeninu stehenní kosti, zlomeninu bérce a, zřejmě od stromu, sečnou ránu na hlavě.

Členové Horské služby jej proto ošetřili, zafixovali vakuovou dlahou a předali posádce sanitního vozu Rychlé zdravotnické pomoci z Karlových Varů. „Sjezdové tratě samozřejmě nejsou v žádném případě určeny pro rafty. V horách se někdy jezdí na gumových kruzích, tratě k tomu určené ovšem na místě nejsou a i kdyby byly, tak vlivem klimatických podmínek na nich není sníh. Ovšem to, co předvedli opilí turisté dnes v noci, zcela překračuje všechny meze,“ důrazně varoval náčelník Güttner.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře