Muž zaútočil na pošťáka a jeho přítelkyni. Je obviněn za pokus o dvojnásobnou vraždu

Policie, ilustrační foto. Foto: Události112.czPolicie, ilustrační foto. Foto: Události112.cz

Policie v Aši obvinila 20letého muže z dvojnásobného pokusu o vraždu. Hrozí mu až výjimečný trest.

Reklama

Podle policie muž úmyslně napadl sečnou zbraní poštovního doručovatele a jeho přítelkyni. Jeho motivem měl být majetkový prospěch.

"Krajští kriminalisté 20letého muže obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy ve stádiu pokusu spáchaného s rozmyslem na dvou osobách v úmyslu získat pro sebe vlastní prospěch. V případě prokázání viny mu hrozí až 20letý trest odnětí svobody nebo trest výjimečný," uvedla policie na Twitteru.

Podle vyšetřovatelů si mladík pod falešnou identitou objednal na dobírku znehodnocenou historickou střelnou zbraň z 19. století v hodnotě několika desítek tisíc korun. V pátek (19.12.2019) pak v systému změnil původní místo doručení a doručovatele nasměroval k předání zásilky na odlehlý konec jedné ulice v Aši. Tam se vydával za kamaráda údajného adresáta a chtěl po doručovateli zásilku.

Podle policejní mluvčí Zuzany Týřové než poštovní doručovatel stačil muži zásilku předat, "napadl jej úderem sečného nástroje do horní části těla s úmyslem ho usmrtit. V útoku chtěl nejspíš pokračovat, ale napadenému muži se podařilo z místa utéci pro pomoc, čímž si nejspíš zachránil život."

Agresivní muž podle policejní mluvčí ale útočil dál. Napadl spolujezdkyni pošťáka. I u ní podle policie směřoval útok na horní část těla a zamýšlel ji usmrtit.

Muž utekl a policie po něm vyhlásila rozsáhlé pátrání. Údajný pacahtel byl zadržen v sobotu (21.12.2019) v noci kolem druhé hodiny.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře